İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sosyal medyada mutlaka takip edilmesi gereken 13 perakende lideri

Perakende sektörüne ilgi duyuyor ya da bizzat bu sektör içerisinde profesyonel olarak çalışıyor olabilirsiniz. Sosyal kanallar her sektörde olduğu gibi, perakende sektöründe de ciddi bilgi akışlarını yakalayabileceğiniz bir platform olarak hayatımızda. Bu nedenle, sosyal medyada mutlaka takip edilmesi gereken 13 perakende liderini sizler için derledik.

Sektörü yakından takip ediyor ve hala onlardan habersizseniz veya onları takip etmiyorsanız mutlaka listemize bir göz atmalısınız.

Listedeki isimleri, aktif sektörel perakende paylaşımlarına göre belirlediğimizi öncesinde belirtmek isteriz.

13- Ayşen Zamanpur

1992 yılında kurduğu ve günümüze kadar başarıyla devam eden Silk and Cashmere markası ile Türk perakende sektörünün en deneyimli isimlerinden biri Ayşen Zamanpur. Özellikle geçmişten bugüne perakende sektörü ile ilgili yaptığı esprili değerlendirmeleri bugünün perakende profesyonelleri tarafından ilgiyle takip ediliyor. Henüz okumayanlar için en son yazdığı Diren Keçi kitabı da, Silk and Cashmere markasının tutku dolu hikayesini anlatıyor. Aktif olarak kullandığı Twitter hesabını da takip etmenizde fayda var.

12- Avi Alkaş

Türkiye’de alışveriş merkezleri, kiralama ve yönetim denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Avi Alkaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı ‘AN’lar paylaşımları ile perakende profesyonelleri tarafından ilgiyle takip ediliyor. Avi Alkaş, aynı zamanda perakende sektörünün en önemli etkinliklerinin düzenlendiği Dijital Network Alkaş’ın da kurucusudur.

11- Ömer Barbaros Yiş

Hem sektörel paylaşımları hem de LC Waikiki’nin e-ticaret çalışmaları üzerine yaptığı paylaşımlarla tüm sektörün yakından takip ettiği Ömer Barbaros Yiş, LC Waikiki‘nin E-Ticaret Genel Müdürlüğünü yürütüyor. Özellikle markanın e-ticaret kanadında bu kadar harika işler çıkarması da gerçekten perakende sektörünün ülkemizdeki geleceği adına çok sevindirici.

10- Sitare Sezgin

Teknosa‘nın Genel Müdürlüğünü yürüten Sitare Sezgin de, yine aktif olarak sektörel paylaşımlar yapan isimler arasında. Teknoloji perakendesi tarafına ilgi duyuyorsanız Sitare Sezgin’in paylaşımlarını mutlaka takip etmelisiniz.

9- Sidar Gedik

Ipsos Türkiye CEO’su olan Sidar Gedik, Ipsos’un perakende sektörüne ışık tutan araştırmalarından çok önemli anekdotları sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıyor. Bu araştırmalar Türkiye özelinde olduğu için oldukça değerli içgörüler elde edebilirsiniz. Sidar Gedik’in aynı zamanda aktif olarak kullandığı Twitter hesabını da takibe almanızda fayda var.

8- Devrim Kılıçoğlu

Koçtaş’ın CEO’su Devrim Kılıçoğlu da yine sosyal medya hesapları üzerinden hem Koçtaş hem de perakende sektörüne yönelik değerlendirme ve gelişmeleri takipçileri ile sıklıkla paylaşıyor.

7- Didem Şekerel Erdoğan

Hemen hemen her sektörde ismini sıkça duyduğumuz isimlerden biri Didem Şekerel Erdoğan, Nielsen IQ Türkiye Genel Müdürlüğünü yürütüyor. Perakende, hızlı tüketim, tüketici ve alışverişçi davranışlarındaki değişim ve dönüşüm gibi konularda mutlaka takip edilmesi gereken isimlerin arasında yer alıyor.

6- Murat Ülker

Yıllardır sektör profesyonellerine ışık tutan Murat Ülker’i sosyal medya hesaplarından da takip etmiyorsanız, büyük bir deneyimi kaçırıyorsunuz demektir. Yaptığı paylaşımlar ve sektör değerlendirmeleri ile Linkedin’de 100 binden fazla kişi tarafından takip ediliyor.

5- Tolga Tatari

Türkiye ve dünyanın önde gelen perakende markalarının dijital dönüşüm süreçlerine destek veren Akinon’un CEO’su olan Tolga Tatari, perakende teknolojilerine ilgi duyanlar tarafından mutlaka takip edilmeli. Özellikle perakende teknolojileri tarafında Akinon‘un dünyadaki başarısından bahsetmemize gerek yok sanırım.

4- Akan Abdula

Perakende deyince tüketici, tüketici ve alışveriş davranışları deyince de akıllara Akan Abdula geliyor. FutureBright Group’un kurucusu Akan Abdula, özellikle Covid dönemindeki alışverişçi içgörüleri ile perakende sektöründe oldukça fazla konuşuldu. Araştırma ve değerlendirmelerini kaçırmamak için takibe almayı unutmayın.

3- Kına Demirel

Türkiye’nin ilk perakende medya şirketi olan Mimeda’nın Yönetici Direktörü olan Kına Demirel, aynı zamanda perakende sektöründe müşteri sadakati denilince de akla ilk gelen isimlerden biri. ‘Perakende medya’ kavramını daha yakından tanımak isteyenlerin mutlaka takip etmesi gereken isimlerden biri.

2- Yenal Gökyıldırım

Teknoloji perakendesi profesyonelleri tarafından takip edilen Yenal Gökyıldırım, MediaMarktSaturn’ün COO ve MediaMarkt Türkiye’nin CEO’luk görevini yürütüyor. Hem global hem de ülkemizdeki teknoloji perakendeciliği tarafına ilgi duyuyorsanız mutlaka takibe almanız gereken isimlerden biri.

1- Oğuzhan Coşkun

Linkedin’de #retail veya #perakende hastaglerini takip edenlerin sıklıkla ismini gördüğü isimlerden biri Oğuzhan Coşkun. Özellikle global perakendeyi kısa anekdotlarla takip etmek isteyenler için oldukça faydalı paylaşımları var. Haftalık olarak düzenlediği Vitrindeyiz bültenlerinde ise bu anekdotları derleyerek okuyuculara sunuyor.

Mission News Theme by Compete Themes.