Makaleler

Hayatı akışına göre yaşayamayız

Hayatın belirli dönemlerinde belirli kararlar alınması gerekiyor. Bu kararların alınması için yeterli cesareti ve özgüveni toplamanız gerekiyor. Hayalinize göre bir adım atmalı ve kendinizi bu şekilde geliştirmelisiniz. Maalesef ki hiçbir şey bu kadar kolay değil.

Zaman içerisinde benim de hayata karşı bakış açım değişti ve şuan içinde bulunduğumuz dönemin, şartları gereği akışına yaşanabilecek bir dönem olmadığına karar verdim. Bu nedenle bu gün bu konuya girmek istiyorum.

Hayat bize bir yol gösterir. Belirli kararlar almamız için bize destek olur ama biz asla bunları yeterli bulmayız. Hep daha fazlasını isteriz veya yine yetinmez, sürekli gelecek için bir plan yaparız. Neden diye sorarsak; çünkü biz insanız ve insan olmak bunu gerektirir. İnsan olmak sürekli plan yapmayı ve kararlar almayı gerektirir. Hele ki doğduğumuz ülke ve yaşadığımız yere artık adaptasyon sağladıysak hayatımızı biz değil çevremizde ki insanlar yönetir. Tam bu noktada ipler de elinizden kayar ve gider.

Özellikle belirli bir yaşa geldiğiniz zaman arkanıza bakarsınız ve bazı kararlar için çok geç olduğunu görebilirsiniz. Sonra bununla birlikte pişmanlık duygusu da size geçer. İşte bunun nedeni hayatınızın doğru bir şekilde yönlendirilmemesi ve yaşanmaması olmasıdır.

Ama bu yazıyı okuyup; bu yazdıklarımı düşünüyorsanız halen bir şansınız var demek bu. Bazı kararları almak ve ilerlemek için doğru yaştasınız ve kendiniz için de bir şeyleri başarabilirsiniz. Çünkü neden olmasın?

Yeteri kadar hayatı akışına göre yaşadınız ama artık ciddi olmalı ve biraz gelecek için düşünmelisiniz. Çünkü her yaş gelip geçer ve her yaş bir deneyim kazanılır. Ama eğer her yaş aynı hayale tutunursanız ve aynı hedeften koşuyorsanız belki de hayatınız düşündüğünüzden daha sıkıcı bir hale gelmiş ve gerçek hedeflerinizden uzaklaşmıştır.

İşte bunu kendi içinizde keşfetmek size kalmış.

En son İçerik

Merkez Bankası’ndan piyasaya müdahale

Döviz kurundaki aşırı oynaklık sonrası Merkez Bankası'ndan piyasaya müdahale geldi. Konuyla ilgili Merkez Bankası açıklama…

Çalışanını enflasyona ezdirmeyen 10 şirket

Yüksek enflasyon karşısında çalışanlarını korumak için kolları sıvayan şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bazı…

İstanbul’da enflasyon zirvede

İstanbul'da perakende fiyatlar kasım ayında aylık bazda yüzde 4,71, yıllık bazda yüzde 24,05 artış kaydetti.…

Marketlerden poşete zam isteği

Zincir marketlerin poşet fiyatlarına yüzde 100 artış istediği belirtildi. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve…

Merkez Bankası kayıp paranın nereye gittiğini açıkladı

Merkez Bankası rezervlerinde yer alan 128 milyar doların nereye harcandığına yönelik kalem açıklaması yapılmamıştı. Konuya…

COP26 + karbon ve su ayak izi + atık yönetimi

Merhaba Sevgili Dostlarım,Bildiğiniz gibi “2021 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı” yaygın olarak kullanılan adıyla COP26;…