Gündem

Çalışma Bakanı: Asgari ücret meselesini gündemden çıkaracak bir düzenleme olacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “İşçilerimizi koruyan asgari ücret meselesini Türkiye gündeminden çıkaracak bir düzenleme olacak” diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bakanlığının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı bütçe sunuşunda asgari ücrete ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

Bilgin, “İşçilerimizi koruyan, asgari ücret meslesini Türkiye gündeminden çıkaracak bir düzenleme olacak. Asgari ücretle ilgili Türkiye çapında anket yapıyoruz. Enflasyon karşısında emeği koruyacak bir asgari ücret seviyesinin belirlenmesi gerektiği düşüncesiyle hareket ediyoruz.” dedi.

Bilgin 3600 ek gösterge ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Bilgin, “3600 ek göstergenin kapsamı ve maliyetiyle ilgili çalışma yapıyoruz.” diye konuştu.

Sözleşmeli kamu personelinin kadroya geçişiyle ilgili Bakan Bilgin, “İsteyen sözleşmelilerin kadro hakkına sahip olması konusunda çalışmamızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Elvan da asgari ücret mesajı vermişti

Perşembe günü konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan da asgari ücret konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Elvan, Türkiye’nin 2023 Vizyonu Zirvesi’nde konuştu. Bakan Elvan yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın en hassas olduğu hususlardan biri vatandaşımızın enflasyona ezdirilmemesi. Asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz” demişti.

En son İçerik

Merkez Bankası’ndan piyasaya müdahale

Döviz kurundaki aşırı oynaklık sonrası Merkez Bankası'ndan piyasaya müdahale geldi. Konuyla ilgili Merkez Bankası açıklama…

Çalışanını enflasyona ezdirmeyen 10 şirket

Yüksek enflasyon karşısında çalışanlarını korumak için kolları sıvayan şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bazı…

İstanbul’da enflasyon zirvede

İstanbul'da perakende fiyatlar kasım ayında aylık bazda yüzde 4,71, yıllık bazda yüzde 24,05 artış kaydetti.…

Marketlerden poşete zam isteği

Zincir marketlerin poşet fiyatlarına yüzde 100 artış istediği belirtildi. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve…

Merkez Bankası kayıp paranın nereye gittiğini açıkladı

Merkez Bankası rezervlerinde yer alan 128 milyar doların nereye harcandığına yönelik kalem açıklaması yapılmamıştı. Konuya…

COP26 + karbon ve su ayak izi + atık yönetimi

Merhaba Sevgili Dostlarım,Bildiğiniz gibi “2021 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı” yaygın olarak kullanılan adıyla COP26;…