Gündem

Gökten drone yağdı

Çin’in Zhengzhou kentinde gece saatlerinde yapılan bir gösteride arızalanan drone’lar insanların üzerine düşmeye başladı.

Gerçekleştirilen bir drone gösterisinde 200’e yakın İHA kullanılmıştı. Çin’de yapılan bir gösteride arızalanan drone’lar insanların üzerine düşmeye başladı. Çığlıklar içinde drone’lardan kaçmaya çalışan insanlar saklanmak için yer aradı. O sırada gösteri alanında yer alan araçların da üzerine düşen drone’lar korku saçtı.

Gösteri drone’larının düştüğü sırada telefonlarına sarılan insanlar o anları da kayıt altına aldı. Sosyal medya hesaplarından paylaşılan videolarda insanların çığlık attığı duyuluyor ve yüzlerce kişinin drone yağmurundan saklanmak için koştuğu görülüyor.

Tuhaf görüntülere sahne olan gösteri drone’ları parlak mavi ışıklar saçarak geceyi aydınlatırken, havadan aşağıdaki sokaklara düşüyor. Drone’lar birer birer gökten düşmeye başladığında çığlıklar ve bağrışlar duyuluyor.

GÖSTERİYİ 5 BİNE YAKIN KİŞİ İZLİYORDU

O sırada gösteriyi 5 bine yakın kişinin izlediği tahmin ediliyor. Çin’deki yerel haber kaynakları olayda kimsenin yaralanmadığını ve bu drone yağmurunun operasyonel bir hatadan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyor.

Olaya tanıklık eden bir kişi,”Gösteri için her dakika daha fazla insansız hava aracı havalandı. Düştükleri sırada ise bazıları çok uzağa bazılarıysa ağaçlara çarptı” dedi.

Yaşanan bu olay Çin’de ilk kez olmuyor. Zira geçen mayıs ayında yine gösteri yapıldığı sırada 17 drone düşmüştü. Bu eski olayda polis müdahale etmiş ‘drone’ların sinyalini bozucu’ kullanıldığı ortaya çıkmıştı. Ancak şu anki olayda öyle bir durum söz konusu değil.

En son İçerik

Nohut ve amonyak ihracı izne bağlandı

Resmi Gazete'nin 16 Ekim 2021 tarihli sayısında nohut, saf amonyak ve sülfürik asit ihracı kayda…

İran ile Çin Dışişleri Bakanları nükleer anlaşmayı görüştü

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, nükleer anlaşma meselesini…

Günlük vaka sayısı 30 bin 694

Türkiye'de son 24 saatte 363 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 694 kişinin testi…

Motorine zam yolda

Pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresi 23 kuruş zamlanacak. Dolar/TL kuru ile…

Dünya Gıda Günü’nde israfa karşı KADEME A.Ş.’den “Sıfır Atık”a davet

Kademe A.Ş. Dünya Gıda Günü’nde, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşumunun engellenmesini veya…

Dünyada en çok suç işlenen 10 ülke

Global İnitiative tarafından yayınlanan ''Küresel Organize Suç Endeksi'' verilerini sizler için derledik. Endekse göre organize…