Dünya

Çin’de yeni kriz

Fitch Ratings, Çinli emlak geliştirme şirketi Fantasia Holdings Group’un kredi notunu pazartesi günü CCC- seviyesine indirdikten sonra salı günü şirketin notunu ‘Sınırlı Temerrüt’ seviyesine düşürdü.

Fitch Ratings, Çinli emlak geliştirme şirketi Fantasia Holdings Group’un kredi notunu pazartesi günü CCC- seviyesine indirdikten sonra salı günü şirketin notunu ‘Sınırlı Temerrüt’ seviyesine düşürdü. Sınırlı Temerrüt seviyesi şirketin finansal taahhütlerinden bir ya da daha fazlasını yerine getirememesini fakat diğer finansal yükümlülüklerini karşılayabilmesini ifade ediyor.

Sınırlı Temerrüt, Fitch’in değerlendirme cetvelinde şirketin birçok finansal yükümlülüğünü yerine getiremediği ‘Temerrüt’ notundan bir basamak yukarıda bulunuyor.

S&P Global Ratings, yaklaşan itfalarla birlikte şirketin önümüzdeki birkaç haftalık dönemde güçlü bir ödeme planı uygulayamayabileceğine ilişkin risklerin artmasını işaret ederek, 29 Eylül’de şirketin kredi notunu B’den CCC’ye indirmişti. Moody’s Investors Service de şirketin notunu bir basamak indirerek B3 seviyesine düşürmüştü.

Fantasia ödemelerini gerçekleştiremedi

Fantasia geçen hafta, 100 milyon dolar tutarında özel tahsisli tahvilinin ana para ve faiz ödemesini gerçekleştirdiğini açıklayarak, fonların transferinin yapılmadığı yolundaki bir haberi yalanlamıştı.

Fantasia, dolar cinsi tahvili için ödeme gününü kaçırdı. Bu durum, gayrimenkul devi China Evergrande Group’un zor duruma düştüğü bir ortamda, ülkenin ağır borç yükü altındaki

En son İçerik

Nohut ve amonyak ihracı izne bağlandı

Resmi Gazete'nin 16 Ekim 2021 tarihli sayısında nohut, saf amonyak ve sülfürik asit ihracı kayda…

İran ile Çin Dışişleri Bakanları nükleer anlaşmayı görüştü

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, nükleer anlaşma meselesini…

Günlük vaka sayısı 30 bin 694

Türkiye'de son 24 saatte 363 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 694 kişinin testi…

Motorine zam yolda

Pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresi 23 kuruş zamlanacak. Dolar/TL kuru ile…

Dünya Gıda Günü’nde israfa karşı KADEME A.Ş.’den “Sıfır Atık”a davet

Kademe A.Ş. Dünya Gıda Günü’nde, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşumunun engellenmesini veya…

Dünyada en çok suç işlenen 10 ülke

Global İnitiative tarafından yayınlanan ''Küresel Organize Suç Endeksi'' verilerini sizler için derledik. Endekse göre organize…