Borsa

Küresel piyasalarda gündem enerji maliyetleri

Çin’den gelen zayıf imalat verileri ve küresel düzeyde manşetlere çıkan enerji maliyetlerindeki artış küresel piyasalarda da fiyatlamalara yansıyor.

Küresel piyasalar perşembe sabahında yükselen enerji maliyetlerinin enflasyona etkilerini ve Çin’de açıklanan zayıf verileri fiyatlayarak başladı.

ABD’nin borçlanma tavanını yükseltmek veya askıya almak için kritik tarih olan cuma gününe geri sayım devam ediyor.

Asya Borsalarında karışık seyir izlendi. Japonya’nın yeni lideri olarak, yatırımcılar tarafından istikrarı korumaya odaklanacak Fumio Kishida’nın seçilmesinin ardından Nikkei endeksi yatay. Hong Kong Hang Seng endeksi yüzde 1’e yakın düşerken, Çin CSI 300 ise yükseldi.

Çarşamba günü Nasdaq dışında yükselen ABD endeksleri bu sabah vadeli işlemlerde artıda. Teknoloji hisselerindeki rallinin sona ermesiyle Nasdaq 100 endeksi aralıksız üçüncü işlem gününü kayıpla kapattı. Dipten alıma geçen yatırımcılar ise S&P 500 endeksini yukarıya taşıdı.

Enerji Bilgi İdaresi verilerine göre ABD’de ham petrol stokları geçen hafta, sekiz haftanın ardından ilk kez yükseliş kaydetti.

Petrol fiyatları bu sabah yatay seyrediyor. Bloomberg Dolar Endeksi Çarşamba günü bir ara yüzde 0,8 yükselişle Kasım 2020’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Endeks bu sabah hafif ekside.

En son İçerik

Nohut ve amonyak ihracı izne bağlandı

Resmi Gazete'nin 16 Ekim 2021 tarihli sayısında nohut, saf amonyak ve sülfürik asit ihracı kayda…

İran ile Çin Dışişleri Bakanları nükleer anlaşmayı görüştü

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, nükleer anlaşma meselesini…

Günlük vaka sayısı 30 bin 694

Türkiye'de son 24 saatte 363 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 694 kişinin testi…

Motorine zam yolda

Pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresi 23 kuruş zamlanacak. Dolar/TL kuru ile…

Dünya Gıda Günü’nde israfa karşı KADEME A.Ş.’den “Sıfır Atık”a davet

Kademe A.Ş. Dünya Gıda Günü’nde, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşumunun engellenmesini veya…

Dünyada en çok suç işlenen 10 ülke

Global İnitiative tarafından yayınlanan ''Küresel Organize Suç Endeksi'' verilerini sizler için derledik. Endekse göre organize…