Kültür ve Sanat

Emrihan Aydın’ın yeni kitabı “Kamu ve Özel Sektörde Kurumsal Yönetim Modeli” online platformlarda satışa sunuldu

Emrihan Aydın’ın organizasyonlarda nasıl etkin bir yönetim modeli oluşturulabileceği konusunu ele aldığı üçüncü kitabı “Kamu ve Özel Sektörde Kurumsal Yönetim Modeli” yayımlandı.

Çalışma hayatındaki 20 yıllık tecrübesi ile 2002 yılından bugüne kadar iş dünyasına yönelik binlerce makalesi yayınlanan genç ve başarılı iş insanı Emrihan Aydın, ”İş(inin) İnsanının Başucu” kitabı, ”Üniversitelinin Başucu” kitabından sonra üçüncü kitabıyla okuyucuyla buluştu. “Kamu ve Özel Sektörde Kurumsal Yönetim Modeli” adlı kitapta organizasyonlarda nasıl etkin bir yönetim modeli oluşturulacağına değinen Aydın, kamu ve özel sektörün temel verileri düzeyde ihtiyaç hiyerarşisini de gözler önüne seriyor.

Endüstri 4.0 fırsatını kaçıracağız

Kitapla ve mevcut yönetim sistemleri ile ilgili önemli noktalara değinen yazar Emrihan Aydın, “Maalesef geriye giden bir organizasyonel yönetim anlayışı söz konusu. Bu alanda sadece teorik olarak değil, pratikte başarılı örnekler çıkartamazsak; endüstri 4.0 fırsatını kaçıracağız. Yeni düzende yönetim modelleri için geç kalmadık. Henüz yolun başındayız” şeklinde konuştu.

Aydın, tüm dünyada sıfırlanan bir yönetim anlayışının söz konusu olduğunu da belirtiyor. Özellikle kamu sektöründe yeni düzen yakalanabilirse, devletimizin kurumsallaşması bakımından tüm dünyaya örnek olabileceğimizin altını çiziyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini de yeni düzenin oluşması için fırsat olarak gördüğünü aktarıyor.

Kitap oluşturulurken ‘’Kurumsal Gelişim Denge Modeli’’nden yola çıkıldı

“Bu kitapla, organizasyonlarda nasıl etkin bir yönetim modeli oluşturabileceğinizi anlatacağım” diyen Aydın, “Bu yöntem, 20 yıllık yönetim danışmanlığında binlerce şirket ve kurumda elde ettiğim deneyim ile teorik bilgilerin harmanlanması sonucu ortaya çıkan ve birçok kez başarıya ulaşmış; tamamen Türk firmalarına ve kurumlarına özgü bir model olan ‘’Kurumsal Gelişim Denge Modeli’’nden yola çıkarak oluşturulmuştur” diyerek kitap ile ilgili aktarımda bulundu.

Yönetim modelleri kitapta iki açıdan ele alınıyor

İki bölümden oluşan kitapta birinci bölümü özel sektör ihtiyaç hiyerarşisi ve kurumsal yönetim modeli nasıl oluşturulur, ikinci bölümde ise kamu sektörü ihtiyaç hiyerarşisi ve kurumsal yönetim modeli nasıl oluşturulur konuları ele alınıyor.

Her kitap için bir fidan bağışlanacak

Emrihan Aydın, “Kamu ve Özel Sektörde Kurumsal Yönetim Modeli” adlı kitabını yaşanan pandemi süreci dolayısıyla okurların sağlığını riske atmamak adına sadece online kitap satış platformlarından satışa sunuyor. Ayrıca son dönemde yaşadığımız orman yangınlarının yaralarını sarabilmek amacıyla da her kitap satışı için bir fidan bağışlanacak.

En son İçerik

Dönmez: Yer altı doğal gaz depolarımızın 4’te 3’ünü doldurduk

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yer altı doğal gaz depolarımızın 4'te 3'ünü doldurduk.…

Rusya’dan güçlü faiz artışı

Rusya Merkez Bankası politika faizinde beklentilerin üzerinde bir artışa imza attı. Banka politika faizini yüzde…

İnstagram’da en çok takipçiye sahip 10 Türk üniversitesi

Üniversitelerin sosyal medya hesapları mevcut öğrencileri ve aday öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde takip edilmekte.…

AB uzun bir aradan sonra “ılımlı” Türkiye raporunu açıkladı

Türkiye’nin ekonomik krizden hızlı bir şekilde çıktığını belirten raporda ekonominin işleyişiyle ilgili ciddi endişelerin devam…

HSBC dolar tahminini yükseltti

HSBC yıl sonu dolar/TL tahminini 8,65'ten 9,80'e yükseltti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın beklentileri aşan faiz…

Biden 2022’yi işaret etti

Joe Biden, benzin fiyatlarının 2022 yılına girerken yüksek kalmaya devam edeceğini fakat 2022 yılında düşmeye…