Borsa

Küresel piyasalar yeni haftaya yüksek iştahla başladı

Küresel piyasalar, şimdi de enerji kriziyle karşı karşıya kalan Çin’den gelen olumsuz sinyalleri kenara koyarak yeni haftaya risk iştahıyla girdi.

Çin riskini şimdilik bir kenara koyan yatırımcılar haftaya yüksek risk iştahıyla başlıyor. Sabah saatlerinde Asya hisseleri ve ABD vadelileri yükseliyor.

MSCI Asya Endeksi yükselişini üçüncü işlem gününe taşırken Hong Kong Hang Seng, Çin CSI 300 ve Güney Kopre Kospi yükseldi. Japon Borsaları ise yatay.

ABD S&P 500 vadelileri yüzde 0,4 ile haftaya artıda bir başlangıca ifade ediyor. Fed’in sıkılaşma mesajları sonrası yükselen ABD 10 yıllık tahvil getirisi yüzde 1,40 üzerinde kalmaya devam ediyor. Bloomberg Dolar Endeksi yüzde 0,1 düşüşle 1.152 seviyesinde.

Euro/Dolar 1,17’den işlem görüyor. Bu hafta çok sayıda Fed, AMB ve BOE üyesinin açıklamaları izlenecek. Fed Başkanı Jerome Powell ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in salı günkü Senato sunumları öne çıkıyor.

En son İçerik

Nohut ve amonyak ihracı izne bağlandı

Resmi Gazete'nin 16 Ekim 2021 tarihli sayısında nohut, saf amonyak ve sülfürik asit ihracı kayda…

İran ile Çin Dışişleri Bakanları nükleer anlaşmayı görüştü

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, nükleer anlaşma meselesini…

Günlük vaka sayısı 30 bin 694

Türkiye'de son 24 saatte 363 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 694 kişinin testi…

Motorine zam yolda

Pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresi 23 kuruş zamlanacak. Dolar/TL kuru ile…

Dünya Gıda Günü’nde israfa karşı KADEME A.Ş.’den “Sıfır Atık”a davet

Kademe A.Ş. Dünya Gıda Günü’nde, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşumunun engellenmesini veya…

Dünyada en çok suç işlenen 10 ülke

Global İnitiative tarafından yayınlanan ''Küresel Organize Suç Endeksi'' verilerini sizler için derledik. Endekse göre organize…