Culture

Frida Kahlo’nun otoportresinin satışında beklenti 30 milyon doların üzerinde

Frida Kahlo’nun otoportresinin, bu yıl New York’ta müzayedeye çıktığında rekor kırması bekleniyor. İngiltere merkezli Sotheby’s Müzayede Evi tarafından yapılan açıklamada, “Diego ve ben” adlı portrenin 30 milyon dolardan fazla bir fiyata satılmasının beklendiği belirtildi.

İngiltere merkezli Sotheby’s müzayede Evi, Frida Kahlo’nun kocası Diego Rivera’nın da yer aldığı bir otoportresinin New York’ta düzenlenen müzayede 30 milyon dolardan fazlaya satılmasını beklediklerini açıkladı.

Tabloda, Rivera’nın yüzünün Frida’nın alnında, kendine özgü kaşlarının ve birkaç damla gözyaşının döküldüğü koyu renk gözlerinin üzerinde resmedildiği görülüyor.

Müzayede Evi’nin yöneticisi Brooke Lampley, ‘’Kasım ayındaki ‘Modern Akşam Satışları’na bu portreyi ekleyerek yeterince temsil edilmeyen sanatçıları, özellikle de kadın sanatçıları, yeniden hatırlıyor ve açık arttırmada hak ettikleri değeri vermiş oluyoruz’’ diye konuştu.

“Ormanda İki Çıplak” adlı eserinin 8 milyon dolarlık müzayede rekorunu kıracak

1949’da vefatından 5 yıl önce tamamlanan “Diego y yo” (Diego ve ben) isimli otoportrenin, Kahlo’nun 2016’da satışa sunulan “Ormanda İki Çıplak” adlı eserinin 8 milyon dolarlık müzayede rekorunu kıracağı ifade edilen açıklamada, sanat eserinin Kasım ayında yapılacak olan müzayedenin yıldızı olacağı belirtildi.

En son İçerik

Nohut ve amonyak ihracı izne bağlandı

Resmi Gazete'nin 16 Ekim 2021 tarihli sayısında nohut, saf amonyak ve sülfürik asit ihracı kayda…

İran ile Çin Dışişleri Bakanları nükleer anlaşmayı görüştü

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, nükleer anlaşma meselesini…

Günlük vaka sayısı 30 bin 694

Türkiye'de son 24 saatte 363 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 694 kişinin testi…

Motorine zam yolda

Pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresi 23 kuruş zamlanacak. Dolar/TL kuru ile…

Dünya Gıda Günü’nde israfa karşı KADEME A.Ş.’den “Sıfır Atık”a davet

Kademe A.Ş. Dünya Gıda Günü’nde, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşumunun engellenmesini veya…

Dünyada en çok suç işlenen 10 ülke

Global İnitiative tarafından yayınlanan ''Küresel Organize Suç Endeksi'' verilerini sizler için derledik. Endekse göre organize…