Gündem

Fransa Türkiye’yi yeniden kırmızı listeye aldı

Fransa Türkiye’yi turuncu listeden çıkararak kırmızı listeye ekledi.

Son dakika bilgilerine göre, Fransa koronavirüs seyahat kısıtlamalarında yaptığı son güncellemede Türkiye’yi turuncu listeden çıkararak kırmızı listeye ekledi.

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada seyahat uygulamalarında Türkiye’nin tekrar kırmızı listeye alındığı ifade edildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Koronavirüs salgınında bazı varyantlarının yayılması sebebiyle, 28 Ağustos 2021 Cumartesi günü saat 23.59’dan itibaren Türkiye’den Fransa’ya seyahatlerde tedbirler artırılacaktır.

Bu tarihten itibaren, Türkiye yeniden kırmızı bölge olarak sınıflandırılan ülkeler arasında yer alacaktır. Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onaylanmış aşılar ile aşılanmış kişiler kısıtlamalardan muaf tutulacaktır.”

Koronavirüse karşı EMA’nın onayladığı aşılara olmayan kişilerin 48 saatten daha kısa bir süre önce yapılmış negatif sonuçlu bir PCR testi ibraz etmek zorunda.

Bu kişiler Fransa’ya geldiklerinde 10 günlük bir karantinaya tabi olacaklar. Karantina kurallarının ihlal edilmesi sonucu en az 1000 euro para cezası uygulanacağı ifade edildi.

Öte yandan İngiltere de uluslararası seyahatler için güncellediği listede Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmadı. Dün paylaşılan listeden Türkiye, İngiltere’nin kırmızı listesinde kalmaya devam etti.

En son İçerik

Spacex ilk uzay seyahatini gerçekleştirdi

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, ilk kez içinde astronot olmayan bir roketle dünya…

Asya borsaları yoğun veri akışı ile dalgalı seyretti

Asya Pasifik Bölgesi'nde hisse senetleri Perşembe günkü işlemlerde yön bulmakta zorlandı. Asya Pasifik Bölgesi'nde hisse…

Dünyada gıda fiyatları gündemden düşmüyor

Artan gıda fiyatları tüm dünyada hükümetlerin gündeminde ilk sıralara yükseliyor. Gıda maliyetlerinin hane halkı harcamalarında…

Petrol azalan stoklardan destek buldu

Petrol fiyatları, ABD özel sektör verisinin stoklarda azalamaya işaret etmesiyle yükseldi. Petrol fiyatları, ABD özel…

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç artan süt ve peynir fiyatlarına yönelik açıklama yaptı

Gıda fiyatlarındaki fahiş fiyat artışlarını değerlendiren BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, Ankara'daki yetkililerin "Ne…

Asya borsaları geriledi

Asya Pasifik hisse senetleri satış ağırlıklı bir seyir izliyor. Asya Pasifik Bölgesi'nde hisse senetleri Çarşamba…