Makaleler

Şimdiki zamana yolculuk

Hadi gidelim! Gelir misin benimle?  Hadi kalk şimdiki zamana gidelim! Bulamıyorum bazen seni de kendimi de, bakıyorum sen geçmişte kalmışsın bense şimdiki zamanı pas geçmiş ve geleceğe gitmişim, orada ihtimaller diyarında yaşıyorum. O zaman buluşamayız ki, olmaz öyle şey! Hadi topla bavullarını gidiyoruz…

Biliyorum çok dağıldın, her şeyi ayrı bir zaman diliminde bırakmışsın, aynı durumdayım bende  merak etme, yok aslında senden farkım,  ben gidip önce çocukluğumda kalan özlemlerimi alıp geliyorum, sen de her nereye bıraktıysan tüm parçalarını toplayarak gel. Gel ki şimdiki zamanda buluşalım.

Kalbin nerede kaldı mesela? Önce onu al da gel, kalpsiz yola devam edemeyiz. Bırakma kalbini bir yerlerde sakın!

İnançlarını öldürdüğün yer var ya, oraya da uğra gelirken, inançlarını al da gel.

Ben en çok güvenimi kaybetmiştim, söz, bulup getireceğim, ilk kaybettiğim yeri arıyorum oradan iz sürerek bulacağıma inanıyorum.

Her şeyimiz tam olsun öyle başlasın yolculuğumuz.

Peki aklın? Aklın kaldı mı bir yerlerde? Aklın kaldıysa nasıl gelebildin buralara! Kalmasın. Bul onu da al ve gel. Hemen bavulumuza koyalım hepsini onlarsız gidemeyiz.

İnanamıyorum parçalarımızı dağıta dağıta dolaşmışız. Nasıl yaşamışız ki böyle hep bir şeyler eksik!

Peki ne kalmış elimizde?

Hep eskiyi özler olmuşuz sanki yaşarken kıymetini bilmişiz gibi! Ah eski günler, eski bayramlar, eski dostlar. Eee bugünler eskiyince peki? O zaman bugünleri de öyle mi anacağız? Evet çok normal ama bir o kadar da saçma geldi şimdi bana. O yüzden zaten bu yolculuğumuz.

Toparlandın mı? Topladıysan dağılan parçalarını gidelim artık, bir bütün ve tam olarak gidelim, parçalarını toparladıktan sonra da öğrendiklerini cebine koy, onlar da çok kıymetli fakat sana an’ da kalınca her şey çok güzel olacak diyemem, yok öyle bir dünya! Başımıza gelenler değişmeyecek, kaçsan da orada kalsan da yaşayacağın şeyler aynı aslında, kaderin de değişmiyor ancak öyle bir özgürlük alanı sunuyor ki, öyle güzel ki! İşte onu hissedeceğiz. An’da acı da var.. O zaman bile kaçmamayı deneyelim olur mu? Elimi tutabilirsin istersen fakat ne geçmişe,  ne de geleceğe kaçmak yok! Söz ver bana.. Acı varsa var, beraber o acıda da kalabilmeliyiz.

Ben hep yanında olacağım benden kocaman bir söz sana. Acıyı yaşadıktan sonra onun içinden geçmeyi öğrenmiş olacağız ve böylece kaçmamıza gerek kalmayacak. Bu da bize korkmamayı öğretecek. En güzel şey ne biliyor musun? Her şey geçiyor, sen yeter ki dik dur ve geçeceğini bil! Her şey geçiyor.. Hiç bir duygu hiç bir düşünce kalıcı değil. Aynı mutluluk gibi, o da kalıcı değil, söylesene sürdürülebilir mutluluk gerçek mi?  Olabilir mi öyle bir şey? Bir gün de bunu konuşalım beraber.

Belki de her şey geçtiği ve artık bunu bildiğimiz için yaşadığımız şeyin yaşarken farkında olup her ne yaşıyorsak iyi/kötü hakkını vermeliyiz.

Lütfen sessiz ol! Çok gürültü çıkarma, çünkü ben hiç bir şeyi kaçırmak istemiyorum. Hem ben gürültüden korkarım bilirsin. Friendrich Nietzsche’nin dediği gibi “ büyük ve güzel şeylere giden yollar sessizlikten geçer”  hadi geç kalıyoruz toparlan, bekliyorum.

En son İçerik

Yoksulluk sınırı 1837 TL arttı

Açıklanan Kamu-Ar verilerine göre, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı eylülde 39 lira artarak 3…

Merkez Bankası faiz indirdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini 100 baz puan indirerek yüzde 18 seviyesine çekti.…

Bill Gates temiz enerji için 1 milyar dolar topladı

Bill Gates tarafından 2016’da kurulan Breakthrough Enerji, Microsoft, BlackRock, Bank of America ve ArcelorMittal’ın da…

ISK-Sodex 2021’de tasarruf, çevre duyarlılığı ve enerji verimliliği öne çıkacak

İklimlendirme sektörünün yenilikçi ve öncü markası Erensan bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan sektörün en büyük…

Airbus, uçan taksi CityAirbusı tanıttı

Dünyanın en büyük havacılık şirketlerinden biri olan Airbus, Kentsel Hava Taşımacılığı (Urban Air Mobility-UAM) pazarına…

Frida Kahlo’nun otoportresinin satışında beklenti 30 milyon doların üzerinde

Frida Kahlo'nun otoportresinin, bu yıl New York'ta müzayedeye çıktığında rekor kırması bekleniyor. İngiltere merkezli Sotheby's…