Döviz

Petrolde ‘hisse desteği’ durağanlaştı

Petrol fiyatları, pazartesi günü hisse piyasalarında yaşanan genel yükselişle birlikte yükseldikten sonra salı günü yatay bir seyir izliyor.

Petrol, hisse piyasalarındaki ralliden destek bularak yüzde 5’den fazla yükseldikten sonra delta varyantına dair endişelerin devam etmesiyle yatay seyrini koruyor.

Vadeli kontratlar, New York piyasasında Ekim 2019’dan beri en kötü düşüş serisini kaydettikten sonra pazartesi günü ilk yükselişini kaydederek varil başına 66 dolara ulaştı.

Çin, Kovid-19 salgınında Temmuz ayından bu yana ilk kez Nanjing ve Yangzhou şehirlerinde yeni vaka tespit edilmediğini açıkladı. Ülkede vaka sayılarındaki azalışın, dünya genelinde devam eden Delta varyantının yakın zamanda düşüşe geçeceği sinyalini verdiği tahmin ediliyor.

ING Groep Emtia Strateji Müdürü Warren Patterson, “Çin’in koronavirüs vakalarını kontrol altına almasıyla beraber piyasalar bir miktar rahatlamış durumda. Bu da talebe dair endişeleri azaltıyor” dedi.

Ekim vadeli Batı Teksas Petrolü, Nymex piyasasında, pazartesi günü yüzde 5,6 yükseldikten sonra yüzde 0,2 daha yükselerek varil başına 65,76 dolardan işlem görüyor.

Ekim vadeli Brent petrol, Londra ICE Futures Europe piyasasında, pazartesi günü yüzde 5,5 yükseliş kaydettikten sonra yüzde 0,3 daha yükselerek varil başına 68,96 dolara yükseldi.

En son İçerik

Antalya’ya gelen turist sayısı yüzde 202 arttı

Antalya’ya gelen turist sayısı 13 Eylül itibarıyla 6 milyon 41 bin 439’a ulaşarak geçen yılın…

Spacex ilk uzay seyahatini gerçekleştirdi

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, ilk kez içinde astronot olmayan bir roketle dünya…

Asya borsaları yoğun veri akışı ile dalgalı seyretti

Asya Pasifik Bölgesi'nde hisse senetleri Perşembe günkü işlemlerde yön bulmakta zorlandı. Asya Pasifik Bölgesi'nde hisse…

Dünyada gıda fiyatları gündemden düşmüyor

Artan gıda fiyatları tüm dünyada hükümetlerin gündeminde ilk sıralara yükseliyor. Gıda maliyetlerinin hane halkı harcamalarında…

Petrol azalan stoklardan destek buldu

Petrol fiyatları, ABD özel sektör verisinin stoklarda azalamaya işaret etmesiyle yükseldi. Petrol fiyatları, ABD özel…

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç artan süt ve peynir fiyatlarına yönelik açıklama yaptı

Gıda fiyatlarındaki fahiş fiyat artışlarını değerlendiren BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, Ankara'daki yetkililerin "Ne…