Altın

Altın dalgalı haftayı geride bırakıyor

Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşması ve Fed tutanaklarının açıklanmasıyla inişli çıkışlı bir hafta geçiren altın, haftayı yüzde 0,3 civarında bir yükselişle kapatmaya doğru ilerliyor.

Altın, bu hafta Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşması ve toplantı tutanaklarının açıklanmasıyla dalgalı bir seyir izledi. Gram altın ise Dolar/TL ’deki yükselişle birlikte 490 TL’ye doğru ilerledi.

Powell salı günkü toplantıda salgının ekonomik toparlanmayı gölgelemeye devam ettiğini belirtti fakat para politikası ya da büyüme ile ilgili bir yorumda bulunmadı.

Federal Açık Piyasa Komitesi üyeleriyse Fed’in ABD ekonomisini desteklemek için tüm araçlarını kullanma taahhüdünü yeniden teyit ettiler ve Komite’nin maksimum istihdam ve fiyat istikrarı hedeflerini desteklediler.

Üyeler, para politikasının mevcut duruşunun, maksimum istihdamı teşvik etmenin yanı sıra, zaman içinde ortalama yüzde iki olan enflasyona ve yüzde ikiye iyi çıpalanmış uzun vadeli enflasyon beklentilerine ulaşmak için uygun kaldığına karar verdiler.

Ons altın fiyatı

Haftaya 1.780 dolar civarında başlayan ons altın, 1.795 dolar seviyesine kadar tırmandıktan sonra inişli çıkışlı bir seyiz izledi. Cuma günü yeniden yükselişe geçen ons altın, haftayı yüzde 0,3 yükselişle 1.785 dolar seviyesinden kapatmaya doğru ilerliyor.

Gram altın fiyatı

Dolar/TL ’deki düşüş ve küresel altın fiyatlarındaki dalgalı seyir arasında sıkışan gram altın, dolar kurunun yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte birlikte 489 TL civarında bulunuyor.

En son İçerik

Asya borsaları yoğun veri akışı ile dalgalı seyretti

Asya Pasifik Bölgesi'nde hisse senetleri Perşembe günkü işlemlerde yön bulmakta zorlandı. Asya Pasifik Bölgesi'nde hisse…

Dünyada gıda fiyatları gündemden düşmüyor

Artan gıda fiyatları tüm dünyada hükümetlerin gündeminde ilk sıralara yükseliyor. Gıda maliyetlerinin hane halkı harcamalarında…

Petrol azalan stoklardan destek buldu

Petrol fiyatları, ABD özel sektör verisinin stoklarda azalamaya işaret etmesiyle yükseldi. Petrol fiyatları, ABD özel…

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç artan süt ve peynir fiyatlarına yönelik açıklama yaptı

Gıda fiyatlarındaki fahiş fiyat artışlarını değerlendiren BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, Ankara'daki yetkililerin "Ne…

Asya borsaları geriledi

Asya Pasifik hisse senetleri satış ağırlıklı bir seyir izliyor. Asya Pasifik Bölgesi'nde hisse senetleri Çarşamba…

Dünyanın en etkileyici 10 metro istasyonu

Metrolar günümüz kentlerinin en önemli ulaşım araçları. Yüz yılı aşkın bir süredir büyük kentlerde kullanılan…