Ekonomi

Erensan, ihracatta ilk 5’te

Isıtma-soğutma sektörünün ülkemizde öncü markası Erensan, 2020 yılında reaktörler, kazanlar ve aksamları ürün grubundan en çok ihracat yapan 5 firma arasında yer aldı.

Toplam 240 milyon dolar ihracatı olan sektörde Erensan, reaktörler, kazanlar ve aksamları ürün grubundan en çok ihracat yapan 5 firmadan biri oldu. Endüstriyel kazan alanında bu başarısını tekrarlayan Erensan, Hollanda, İspanya, Fransa, İtalya, Irak, Azerbaycan, Fas, Şili, Avustralya, Endonezya, Pakistan gibi ülkelerin de içinde bulunduğu toplam 80 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

En çok Endonezya, Bangladeş ve Irak’tan talep alan firmanın ihracat yapmak istediği ülkeler arasında  Brezilya, Kanada ve Kolombiya bulunuyor.

“Ülke ihracatına daha çok katkı vermeyi amaçlıyoruz”

Sektöre katkı sağlarken sürekli büyümeyi ve katma değeri yüksek ürün üretmeyi hedeflediklerini belirten Erensan Genel Müdürü Efkan Çeviker, “Yeni bölgelere açılmak için yoğun çaba sarf edip, endüstriyel kazan ve ısıtma sektöründe var olmayı ve ülke ihracatına daha çok katkı vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Katma değeri en yüksek ürün kazan ve basınçlı kaplar

Makine sektörünün 100 milyar dolar olan 2023 hedefinin yaklaşık 30 milyar dolarının kazan sektörü tarafından gerçekleştirileceğini ifade eden Efkan Çeviker, kazan sektörünün önemli alt sektörlerden biri olduğunu belirtti. Türkiye’nin ihracat hedefine ulaşabilmesi için kazan sektörü olarak üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini söyleyen Çeviker, Türkiye’de en yüksek yerli katma değere sahip ürünleri ihraç eden sektörün kazan ve basınçlı kaplar olduğunu aktardı.

En son İçerik

Nohut ve amonyak ihracı izne bağlandı

Resmi Gazete'nin 16 Ekim 2021 tarihli sayısında nohut, saf amonyak ve sülfürik asit ihracı kayda…

İran ile Çin Dışişleri Bakanları nükleer anlaşmayı görüştü

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, nükleer anlaşma meselesini…

Günlük vaka sayısı 30 bin 694

Türkiye'de son 24 saatte 363 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 694 kişinin testi…

Motorine zam yolda

Pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresi 23 kuruş zamlanacak. Dolar/TL kuru ile…

Dünya Gıda Günü’nde israfa karşı KADEME A.Ş.’den “Sıfır Atık”a davet

Kademe A.Ş. Dünya Gıda Günü’nde, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşumunun engellenmesini veya…

Dünyada en çok suç işlenen 10 ülke

Global İnitiative tarafından yayınlanan ''Küresel Organize Suç Endeksi'' verilerini sizler için derledik. Endekse göre organize…