Kripto Para

Bitcoin’de 100 bin dolar tahminleri yeniden gündemde

Bloomberg HT’nin haberine göre bitcoin fiyatları, temmuz ayında gördüğü 30 bin dolar dip seviyesinden yüzde 50 yükselişle 45 bin dolara yeniden yükselirken analistlerin 100 bin dolar tahminleri yeniden su yüzüne çıktı.

Bitcoin’in haziran dip seviyelerinden aralıksız bir şekilde toparlanması “100 bin dolar” tahminlerinin yeniden telaffuz edilmesine yol açıyor. En büyük kripto para birimi dördüncü hafta üst üste haftalık kazanca doğru ilerlerken, temmuz dip seviyesinden %50 yükseliş kaydetti.

Sabah saatlerinde yatay seyreden Bitcoin 45.600 dolardan alıcı buluyor. Yine de Bitcoin’in düşüşüne yol açan Çin’in madenciliği yasaklaması, ABD’nin regülasyon hazırlığı gibi gündem maddeleri güncelliğini koruyor.

CoinShares Strateji Müdürü Meltem Demirörs’e göre kripto dünyasında birçok belirsizliği ortadan kaldıracak olması sebebiyle yeni regülasyonları birçok yatırımcı pozitif katalizör olarak algılıyor.

Bloomberg Intelligence’tan Mike McGlone ise bu sene yakalanan zirve seviyeye ulaşmak için hala alan olduğuna dikkat çekerken Fundstrat Global Advisors Kurucu Ortağı Tom Lee 2021 sonuna kadar Bitcoin’de 100 bin doların görülebileceği tahminini yaptı. Lee yayımladığı notta “Bitcoin’in 200 günlük ortalamasını kırması durumunda güçlü bir ralliye gireceğini düşünüyoruz” dedi.

Bitcoin, son iki günü 200 günlük hareketli ortamasının üzerinde kapatmayı başarırken bugün de ortalamanın üzerinde kapatması halinde bu seviyeden destek bularak yükselişini sürdürebilir.

En son İçerik

Yoksulluk sınırı 1837 TL arttı

Açıklanan Kamu-Ar verilerine göre, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı eylülde 39 lira artarak 3…

Merkez Bankası faiz indirdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini 100 baz puan indirerek yüzde 18 seviyesine çekti.…

Bill Gates temiz enerji için 1 milyar dolar topladı

Bill Gates tarafından 2016’da kurulan Breakthrough Enerji, Microsoft, BlackRock, Bank of America ve ArcelorMittal’ın da…

ISK-Sodex 2021’de tasarruf, çevre duyarlılığı ve enerji verimliliği öne çıkacak

İklimlendirme sektörünün yenilikçi ve öncü markası Erensan bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan sektörün en büyük…

Airbus, uçan taksi CityAirbusı tanıttı

Dünyanın en büyük havacılık şirketlerinden biri olan Airbus, Kentsel Hava Taşımacılığı (Urban Air Mobility-UAM) pazarına…

Frida Kahlo’nun otoportresinin satışında beklenti 30 milyon doların üzerinde

Frida Kahlo'nun otoportresinin, bu yıl New York'ta müzayedeye çıktığında rekor kırması bekleniyor. İngiltere merkezli Sotheby's…