Döviz

Petrol bu yılın en büyük haftalık kaybına ilerliyor

Petrol, delta varyantının piyasa beklentileri üzerinde yarattığı baskıyla beraber bu yılın en büyük haftalık düşüşüne hazırlanıyor.

Petrol, delta varyantı vakalarındaki artışın talep toparlanmasını sekteye uğratabileceğine dair endişelerle bu yılın en büyük haftalık kaybına doğru ilerliyor.

Batı Teksas Petrolü, bu hafta yüzde 6,5 civarında değer kaybederek varil başına 69 dolar civarında işlem görürken ABD ham petrol stoklarındaki beklenmedik artış da fiyatların düşmesinde etkili oldu.

Çin, delta varyantının yayılmasını önlemek için mobilite kısıtlamalarına başlarken son 6 aydaki en büyük günlük vaka sayısına ulaştı.

“Çin’de artan vaka sayılarını gözden kaçırmak mümkün değil ve bu da piyasa beklentilerini baskılıyor” diyen Australia New Zealand Banking Group Kıdemli Emtia Stratejisti Daniel Hynes, yine de kısıtlamaların birçok bölgede gevşek olduğunu ve talebin de artış kaydettiğini belirterek bu salgın dalgasının öncekiler kadar sert geçmeyeceğini belirtti.

Eylül vadeli Batı Teksas Petrolü, Nymex piyasasında, 8 cent yükselişle varil başına 69,17 dolar civarında işlem görüyor.

Ekim vadeli Brent petrol, Londra ICE Futures Europe piyasasında, varil başına 71,39 dolar civarında seyrediyor.

En son İçerik

Yoksulluk sınırı 1837 TL arttı

Açıklanan Kamu-Ar verilerine göre, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı eylülde 39 lira artarak 3…

Merkez Bankası faiz indirdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini 100 baz puan indirerek yüzde 18 seviyesine çekti.…

Bill Gates temiz enerji için 1 milyar dolar topladı

Bill Gates tarafından 2016’da kurulan Breakthrough Enerji, Microsoft, BlackRock, Bank of America ve ArcelorMittal’ın da…

ISK-Sodex 2021’de tasarruf, çevre duyarlılığı ve enerji verimliliği öne çıkacak

İklimlendirme sektörünün yenilikçi ve öncü markası Erensan bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan sektörün en büyük…

Airbus, uçan taksi CityAirbusı tanıttı

Dünyanın en büyük havacılık şirketlerinden biri olan Airbus, Kentsel Hava Taşımacılığı (Urban Air Mobility-UAM) pazarına…

Frida Kahlo’nun otoportresinin satışında beklenti 30 milyon doların üzerinde

Frida Kahlo'nun otoportresinin, bu yıl New York'ta müzayedeye çıktığında rekor kırması bekleniyor. İngiltere merkezli Sotheby's…