Gündem

Putin, Biden’ın İklim Değişikliği Özel Temsilcisi Kerry ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, ABD Başkanı Joe Biden’ın İklim Değişikliği Özel Temsilcisi John Kerry ile görüştüğü bildirildi.

Kremlin’den yapılan açıklamada, Kerry’nin Rusya ziyareti esnasında Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ve uluslararası iklim değişikliği gündeminin farklı yönlerini müzakere ettiği ifade edildi.

Açıklamada, “Putin, Rusya’nın Paris Anlaşmasının hedeflerine ulaşmasına büyük önem verdiğini belirterek, bu alanda siyasetten arındırılmış profesyonel bir diyaloğu savunduğunu ifade etti.” ifadesi kullanıldı.

Görüşmede bu bağlamda 26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı hazırlık konularının gündeme geldiği kaydedildi.

Rusya’nın Arktik Konseyi’nin halihazırdaki başkanlığı bağlamında Arktik’teki iş birliği ile ilgili konuların da müzakere edildiği aktarılan açıklamada, “Genel olarak bakıldığında, iklim konularının, Rusya ve ABD’nin ortak çıkar ve benzer yaklaşımlara sahip olduğu alanlardan biri olduğu belirtildi.” ifadesine yer verildi.

En son İçerik

Nohut ve amonyak ihracı izne bağlandı

Resmi Gazete'nin 16 Ekim 2021 tarihli sayısında nohut, saf amonyak ve sülfürik asit ihracı kayda…

İran ile Çin Dışişleri Bakanları nükleer anlaşmayı görüştü

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, nükleer anlaşma meselesini…

Günlük vaka sayısı 30 bin 694

Türkiye'de son 24 saatte 363 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 694 kişinin testi…

Motorine zam yolda

Pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresi 23 kuruş zamlanacak. Dolar/TL kuru ile…

Dünya Gıda Günü’nde israfa karşı KADEME A.Ş.’den “Sıfır Atık”a davet

Kademe A.Ş. Dünya Gıda Günü’nde, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşumunun engellenmesini veya…

Dünyada en çok suç işlenen 10 ülke

Global İnitiative tarafından yayınlanan ''Küresel Organize Suç Endeksi'' verilerini sizler için derledik. Endekse göre organize…