Sektörel

UBS hibrit çalışma modeli planlıyor

Delta varyantına salgına ilişkin endişeleri yeniden artırırken, aşılamaların yaygınlaştığı Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde bankacılık sektörü de çalışma planlarını yeniden gözden geçiriyor. İsviçreli banka UBS’in çalışanlarına hem ofisten hem de evden çalışma modeli önerecek.

UBS Group AG çalışanlarının üçte ikisine kalıcı olarak hem evden hem işten çalışma modeli önermeyi planlıyor.

Bloomberg’in haberine göre CEO Ralph Hamers, çalışanların çoğunluğuna hibrit model önerilmesi planına liderlik ediyor. Banka pandemiden sonra ofise dönüşte daha katı bir çizgi izleyen Amerikan bankalarına göre çalışmada esneklik sunarak yetenekleri çekmede rekabet avantajı sağlamayı umuyor.

Bankada yapılan iç analize göre çalışanların üçte ikisinin hibrit modele uygunluğu tespit edilirken traderlar ve şube çalışanları gibi pozisyonların ofislerde icra edilmesi gerektiği belirtildi. Kaynağa göre bankada ofise dönüş için henüz bir tarih belirlenmedi.

ABD’li bankalar ofise çağırıyor

UBS’nin bu hamlesi birçok Amerikalı rakibiyle tezat oluşturuyor. Goldman Sachs Group Inc. ve JPMorgan Chase & Co. 6 Temmuz’da ABD çalışanlarının çoğunu ofise çağırmış, Morgan Stanley CEO’su James Gorman ise çalışanlarına “Eğer New York’ta restorana gidilebiliyorsa ofise de gidilebilir. Sizi ofiste görmek istiyoruz” sözleriyle seslenmişti.

Citigroup Inc. ise UBS’e benzer bir şekilde çalışanlarına ev ve ofiste çalışmanın mümkün olacağı bir hibrit modeli önermişti.

Avrupalı bankalar arasında Deutsche Bank AG, ABD’deki çalışanlarına Eylül itibarıyla ofise dönüşü öngördüğünü bildirmişti.

En son İçerik

Sabır ve sükunet

‘Sabır nedir? ‘diye sorarsanız ben ‘Güç’tür derim.. sabretmek güçlü bir karakter gerektirir. Özellikle de sükunetle…

AB, Kovid-19’a karşı aşılamada hedefine ulaştığını duyurdu

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Temmuz'da yetişkin nüfusun yüzde 70’inin en…

Petrol dünkü düşüş sonrası yükselişe geçti

Dün virüs endişeleriyle gerileyen petrol fiyatları bugün yükselişte. Covid-19 vakalarındaki artışa rağmen küresel petrol talebinin…

Dolar/TL sınırlı yükselişte

Dün günü 8,55’te tamamlayan dolar/TL bu sabah sınırlı yükselişte. Dün 8,5449 - 8,6275 arasında işlem…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Yeşil Mutabakat Eylem Planı” genelgesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan "Yeşil Mutabakat Eylem Planı"na ilişkin genelge yayımlayarak,…

Koronavirüs pandemisi ne zaman bitecek? İngiliz bilim insanı tarih verdi!

2020'nin sün günlerinde hayatımıza giren koronavirüs ile ilgili sevindiren haber İngiltere'den geldi. İngiltere'deki  tecrit politikasının…