Ekonomi

Lane: AMB’nin PEPP programında sabit hacim yaklaşımı yok

Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başekonomisti Philip Lane “Acil Pandemi Varlık Alım Programı (PEPP) için sabit hacim gibi bir yaklaşımları olmadığını söyledi.

AMB Başekonomisti Philip Lane Bloomberg TV’ye verdiği röportajda “Acil Pandemi Varlık Alım Programı (PEPP) için sabit hacim gibi bir yaklaşımımız yok” dedi.

Lane “Temelde aynı duruşu sürdürmeye karar verdik. Mart ayında aldığımız karar iyi bir karar olmaya devam ediyor. Bu yüzden yaz aylarındaki likidite konusu ikinci planda” diye konuştu.

AMB Başkanı Christine Lagarde da son para politikası kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada pandemi programından çıkışı konuşmak için erken olduğunu belirtmiş ve “Pandemi alım programının sona erdirilmesine ilişkin tartışmalar zamanı gelince olacak, henüz bunun için erken.” açıklamasını yapmıştı.

Lagarde daha sonra verdiği bir mülakatta da ekonomik toparlanmaya dair net işaretler görülmeden desteklerin çekilmemesi gerektiğini belirtmişti.

En son İçerik

Sabır ve sükunet

‘Sabır nedir? ‘diye sorarsanız ben ‘Güç’tür derim.. sabretmek güçlü bir karakter gerektirir. Özellikle de sükunetle…

AB, Kovid-19’a karşı aşılamada hedefine ulaştığını duyurdu

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Temmuz'da yetişkin nüfusun yüzde 70’inin en…

Petrol dünkü düşüş sonrası yükselişe geçti

Dün virüs endişeleriyle gerileyen petrol fiyatları bugün yükselişte. Covid-19 vakalarındaki artışa rağmen küresel petrol talebinin…

Dolar/TL sınırlı yükselişte

Dün günü 8,55’te tamamlayan dolar/TL bu sabah sınırlı yükselişte. Dün 8,5449 - 8,6275 arasında işlem…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Yeşil Mutabakat Eylem Planı” genelgesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan "Yeşil Mutabakat Eylem Planı"na ilişkin genelge yayımlayarak,…

Koronavirüs pandemisi ne zaman bitecek? İngiliz bilim insanı tarih verdi!

2020'nin sün günlerinde hayatımıza giren koronavirüs ile ilgili sevindiren haber İngiltere'den geldi. İngiltere'deki  tecrit politikasının…