Peki senin hikayen?

Önce şaşırdım biraz, karnının içindeyken hissettiğim sıcaklık yoktu, neredeyim ben? üşüdüm sanki, aramızdaki kordonu da kestiler, terk etmek mi koymalıyım bunun adını, beni ilk o mu terk etti? Yoksa ayrılık mı? Yoo… hala yanımda bu sıcacık kadın, orada işte, ne de güzel kokuyor, bunun adı “sevgi” olmalı. Hayat boyu kokusunu sevdiğim insanların yanında huzurlu olmalıyım o zaman. Kaydet bu duyguyu.

Uyandığımda onun yüzünü gördüğümde ona sarılmak için karşı konulmaz bir arzu duyuyorum. Sevmek sarılmak mı demek oluyor yani? Anneymiş gerçek adı. Annen diyorlar…” anne mi oldun sen?” dedi biri ona duydum. Ah annem! keşke aramızdaki o kordonu hiç kesmeselerdi… böyle nasıl olacak bilemiyorum.

Peki bu adam kim? Güçlü biri olmalı daha iri yarı baksana, elleri daha kocaman, bence bana bir şey olursa o kocaman eller beni koruyabilir. Bence bu adam dünyanın en güçlü adamı olmalı. Ölümsüz olmalı o, öyle ya hiç insanın babası ölür mü? Daha neler!  “Güven” olsun onun adı da ben en iyisi hayat boyu seveyim böyle kocaman adamları ve onların kocaman ellerini. Baksana bana nasıl da sevgi dolu bakıyor. Demek ki güven varsa sevgi de oluyor. Bunu da kaydet belleğine.

Ortalarda koşturan şu yaramaz oğlan çocuk da neyin nesi? Hep uyandırıyor beni. Kundağımdan tutup çekiştirdi geçen gün, büyüyüp oynamamı istiyormuş onunla, o yüzden köfte yedirmeye çalıştı bana zorla, ama dişim yok ki benim nasıl yiyeyim, olmadı tabi yediremedi: Demek ki büyüsem benimle oynayacak, beni yalnız bırakmayacak hiç, hem “güven” gibi onun da elleri anneminkinden farklı sanki…canımdan bir parça olmalı o da yaramazlık yapsa da kızmamalıyım ona. İyi niyetli olduğunu bilmeliyim hep. ‘Can’ olsun o da…’canımdan parça’ olsun. Koşulsuz sevgiyi öğretir bana. Bunu da kayıt altına al.

Bazı insanlara koşasım var, kimisini de hiç içim almıyor. Neden bilmiyorum? Hislerim kuvvetli sanırım. Bak yine geldi o içimin almadıklarından biri, bir de kucağına alacakmış beni! Daha neler! suratına bakıp bakıp ağlayayım da anlasın istemediğimi…beni sadece sevgi alsın kucağına, bir de güven…hımm ağlayınca herkes ne istersem yapıyor, yaşasın…konuşmayı öğreninceye kadar derdimi böyle anlatırım ben.

Eller…ne garip bir organ dimi? saatlerce ellerime bakabilirim, tadı…evet tadı da fena değil…hiçbir bilgiye sahip değilim, ne olduğumu bilmiyor ve umursamıyorum da…sahiciyim…neysem oyum…kusurlarımla bir bütün ve kusursuzum…

Sonra yürümeye başladım, zor oldu çok düştüm ama başardım. Kelimeleri öğrenmeye de başlıyorum…önce somut kelimeler…su, süt, bebek sonra soyuta geçtik, duygularımı anlatmayı öğrendim. Hala çok doğalım. Doğru ya da yanlış diye bir şey yok. Neyse o var. Gördüğüm her şeyi taklit ediyorum çok zevkli…Annem ‘uslu kız ol’ diyor. Demek ki yaramaz olmak iyi bir şey değil, uslu kız olursam beni herkes sever. Herkesin fikrini kabul ediyorum…benim annem ve babam her şeyi bilir ne derse doğrudur. Geçen gün evcilik oynarken arkadaşıma annesi ‘aptal’ dedi. Demek ki benim arkadaşım bir aptal, öyle olmasa annesi öyle der miydi hiç (!)

Okula başlayınca gerçeği tam olarak öğrendim. Annem babam değil, asıl her şeyi bilen kişi öğretmenimmiş! Öğretmenim bana ne olduğumu söylüyor, nasıl olmam gerektiğini de yetersizliklerimi de söylüyor. Olmamış diyor yapamamışsın… demek ki beceriksizim… yapamıyorum… mecburen bunu da kaydedeceğim.

İşte böyle başlıyor hepimizin hikayesi ve karmakarışık bir hal alıyor ve sonra başa dönmek için çabalıyoruz…hipnoz ile çocukluğumuza gitmeye mi uğraşmıyoruz, bilinçdışı kayıtlarımızı temizlemeye mi, halbuki her şey ne kadar temiz başlamıştı.

Biz gerçek içinde doğar, ama yalanlara inanarak büyürüz. Bu insanlığın büyük dramıdır.

Ben küçük bir çocuktum. Masumdum ve olmam gereken kişi yalanına inandım. O kişi olabilmek için çok çalıştım ve inandığım hikayem gerçek oldu. Hikâye doğru ya da yanlış, iyi ya da kötü değildir. O sadece bir hikayedir.

Peki ya senin hikayen?

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…