Kategoriler: DünyaEkonomiFinans

İngiltere küresel vergi anlaşmasında muafiyet istiyor

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, finansal hizmet sağlayıcıları ve bankaların yüzde 15 küresel vergi anlaşmasından muaf olmasını istiyor.

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, birçok bankanın genel merkezinin bulunduğu finans merkezi City of London’ın yüzde 15’lik uluslararası kurumlar vergisi tabanından muaf tutulmasını istedi.

G7 ülkelerinin maliye bakanları 5-6 Haziran’da gerçekleştirdikleri toplantıda dünyanın en büyük şirketlerinin en az yüzde 15 kurumlar vergisi ödemesi konusunda anlaşmışlardı.

Sunak ise genel merkezleri Londra’da bulunan finansal hizmet sağlayıcıları ve bankaların bu anlaşmadan muaf tutulmasını bekliyor. Sunak salı günü yaptığı açıklamada “doğru şirketlerin doğru vergiy ödemesi gerektiğini” söyledi.

Avrupa Birliği yetkilileri ise finansal hizmet sağlayan şirketlerin vergiden muaf olmasına karşı çıkarak her şirketin eşit olarak üzerine düşen vergiyi ödemesi gerektiğini söyledi.

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…