Kategoriler: EkonomiTürkiye

SASA Polyester yurtdışı borçlanma için yatırımcılarla bir araya gelecek

SASA Polyester, yurt dışında paya dönüştürülebilir tahvil ihracı için yatırımcılarla toplantı düzenlemesi için BNP Paribas ve HSBC’yi yetkilendirdi.

SASA Polyester, yurt dışında paya dönüştürülebilir tahvil ihracı için yurt dışında yerleşik hisse senedi ve sabit getirili menkul kıymet yatırımcılarıyla 8 Haziran 2021’den itibaren bir dizi sanal toplantı düzenlenmesi için BNP Paribas ve HSBC’yi yetkilendirdiğini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre söz konusu sanal toplantıları takiben, piyasa koşullarına bağlı olarak Euro cinsinden, Reg S formatında, garantili teminatsız paya dönüştürülebilir tahvil ihracı yapılabilecek.

Açıklamada ihracın gerçekleşmesi halinde, ihraçtan elde edilecek gelirlerin, mevcut borçların yeniden finansmanı, mevcut ve gelecekteki yatırımların finansmanı ve genel kurumsal amaçlar için kullanılacağı belirtildi.

Toplantılarda şirketi; SASA Yeni Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı Güven Kaya, SASA Mali İşler ve Yatırımcı İlişkileri Grup Müdürü Bülent Yılmazel ve Quanta Finansal Danışmanlık Kurucu Başkanı İbrahim M. Turhan temsil edecek.

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…