Kategoriler: DünyaEkonomiGündem

İngiltere artan vakalar nedeniyle uluslararası seyahatte temkinli kalacak

İngiltere seyahat edilebilir ülkeleri kapsayan yeşil listeyi revize edecek ve gelecek hafta duyuracak. Başbakan Boris Johnson hükümetinin artan vakalar nedeniyle uluslararası seyahatlere yönelik sınırlamaları sürdürmesi bekleniyor.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson hükümeti artan vakalar nedeniyle uluslararası seyahatlere yönelik sınırlamaları sürdürecek.

Yetkililer seyahat edilebilir ülkeleri kapsayan ‘yeşil liste’yi revize edecek. Konuya yakın bir kaynak Perşembe günü açıklanacak yeşil listenin, koronavirüste yeni bir dalga tehdidi nedeniyle temkinli bir liste olacağını belirtti.

Başbakan Johnson daha önce güvenli ilan ettikleri ülkelerde pandeminin kötüleşmesi durumunda bu ülkeleri de yüksek riskli grubuna almakta tereddüt etmeyeceklerini belirtti.

Johnson konuya dair gazetecilere yaptığı açıklamada “temkinli olmalıyız ve ülkeleri gerekirse kırmızı listeye almaya devam etmeliyiz. Gerektiğinde ülkeleri yeşil listeden kırmızı listeye almakta tereddüt etmeyeceğiz. Önceliğimiz aşılama ve halkımızı korumak” diye konuştu.

Geçen ay ülkede turizm yasağı kaldırılmış, sadece 12 lokasyon güvenli seyahat listesine dahil edilmişti.

En son İçerik

Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas oldu

Geçtiğimiz günlerde projelerinden ilk kez Finans ve Ticaret'e bahseden Burak Elmas, Galatasaray'ın 38. başkanı oldu.…

“Türkiye, dünyada en çok mülteci barındıran ülke konumunda”

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonunca "20 Haziran Dünya Mülteci Günü" etkinliğinde konuşan Milli Eğitim Bakanlığı…

İbrahim Reisi İran’ın 8. Cumhurbaşkanı seçildi

İran'da 18 Haziran tarihinde yapılan 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin ilk resmi sonuçlarına göre muhafazakar aday İbrahim…

TAV’dan Kuzey Makedonya’ya yatırım kararı

TAV, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada Kuzey Makedonya’da 49,7 milyon euro yatırım yapılacağını açıkladı. TAV…

Kurulan şirket sayısı geriledi

Kurulan şirket sayısı, mayısta bir önceki aya göre yüzde 47,7 azalarak 4 bin 480, kapanan…

Günlük aşılama 1,5 milyonu aştı

Türkiye'de günlük aşılamada 17 Haziran itibariyle yeni rekor kaydedildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın verdiği verilere…