Kategoriler: EkonomiGündemTürkiye

Rusya, Türkiye’ye uçuş sınırlamasını uzattı

Rusya, Türkiye ile uçuş sınırlamasını 21 Haziran’a uzattı. Karara gerekçe olarak Türkiye’deki “ciddi koronavirüs durumu” gösterildi.

Rusya’nın koronavirüsle mücadele kriz merkezi, Türkiye ile uçuş sınırlamalarının 21 Haziran’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Tass ajansının haberine göre, karara gerekçe olarak Türkiye’deki “ciddi koronavirüs durumu” gösterildi. Açıklamada aynı kararın Tanzanya için de alındığı bildirildi.

Türkiye’de artan koronavirüs vaka sayısı nedeniyle Rusya, Türkiye ile karşılıklı uçuşları 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırmış, Rus havayolu şirketi Aeroflot ve Türk Hava Yolları tarafından haftada sadece iki uçuş gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştı.

Tass haber ajansının haberine göre Rusya, 10 Haziran itibarıyla Yunanistan, Azerbaycan, Ermenistan, Katar, Özbekistan, Tacikistan, Mısır ve Sırbistan ile haftalık olağan uçuş sayısını artıracağını duyurdu. Ülke, İngiltere ile olağan uçuşlara ise 2 Haziran itibarıyla başlayacak.

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…