Avrupa ülkelerinde Türkofobi, Irkçılık ve İslamafobiye yönelik saldırılar her geçen gün artıyor

AB ülkelerinde en fazla göçmen yaşatan ulus şu anda Türkiye… Tüm Avrupa ülkelerinde 6 milyonun üzerinde Türk kökenli insanımız yaşıyor. Bunlar özellikle ırkçı saldırılara hedef olurken, belirli ölçüde İslamafobi’den de etkileniyor, fakat son yıllarda en fazla artan olay: TÜRKOFOBİ.

Türkofobi’nin nedenlerinden birisi de Türkiye’nin Avrupa’daki olumsuz imajı

Özellikle Türk oldukları için insanlarımıza saldırılar artıyor ve bunun daha fazla artması bekleniliyor. Bunun nedeni son zamanlarda Sedat Peker’in açıklamalarının da etkisiyle Türkiye’yi bir uyuşturucu ticaretinde öncü ülke olarak görmelerinden kaynaklanıyor. Bugüne kadar hava alanlarında Türklere yönelik mevcut negatif bakış, şimdi önümüzdeki aylarda daha da artacak.

Avrupalı Türkler de fakirleşmeye başladı

Avrupalı Türkler ekonomik açıdan güç günler geçiriyorlar. İşsizlikten en fazla etkilenen grup olan insanlarımızın diğer bir sorunu da büyük ölçüde fakirlik sınırının altında yaşamaları… Özellikle son zamanlarda Avrupalıların Türkiye’ye dikte etmeye kararlı olduğu otomatik bilgilendirme sistemi de insanlarımızın Türkiye’deki en ufak yatırımlarını ortaya çıkararak bunların satılması ve bu paraların Avrupa’ya getirilerek işsizlik parası almadan geçinmelerini istemeleri de ayrı bir neden olarak ortaya çıkıyor. Türk insanı her taraftan vuruluyor. Türkiye buna yeteri kadar sahip çıkmıyor.

Avrupalı Türkleri savunacak ciddi kuruluşlara ihtiyacımız var

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar adı altında kurulan fakat yalnız orada çalışan insanlara yüksek maaş vermeleri dışında bu işlere el atmayan bu kurumların daha ciddi çalışmalar yapması gerekiyor. Türk insanının emeklerinden arttırdıkları paralarla camiler kurup, bunu da Diyanet Vakfı’na veren insanlara Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da ciddi bir şekilde sahip çıkması lazım. Bunlar Türkiye’nin önümüzdeki günlerde ele alması gereken gelişmelerdir.

Artık Avrupa ülkelerinde Türklerin haklarına sahip çıkacak, etkili lobi kuruluşları kalmadı. Alman derin devleti bunların hepsini etken bir şekilde tasfiye etti. Türk basını yerlerde sürünüyor, STK olarak Diyanet camileri dışında ve Türkiye’den bol miktarda para alan UETD gibi örgütlerin dışında kurumların olmaması da şu anda Avrupalı Türklerin aleyhinde gelişmelerdir. Şu anda Avrupalı Türklerin sesini tek çıkarabilen kurum bir basın kuruluşu olarak Kanal Avrupa kalmış bulunuyor.

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…