Kategoriler: DünyaEkonomi

Biden’ın vergi artış tasarısına direnç

ABD Başkanı Joe Biden’ın vergi artış tasarısına yönelik muhalefet artıyor. Kongre’deki bazı Demokratların tasarıdaki vergi artışlarını azaltacağı konusunda endişeler var.

ABD Başkanı Joe Biden 1993’ten beri en büyük vergi artışına hazırlanırken Demokratların Kongre’den geçecek artışları önemli ölçüde hafifleteceği konusunda işaretler var.

Pandemi nedeniyle zarar gören ekonomi yavaşça toparlanmaya başlasa da hala 8 milyondan fazla Amerikalı işsiz ve bazı Demokratlar yüksek vergilerin ekonomik büyümeye sekte vuracağı endişesini taşıyor.

Maryland Senatörü Chris Van Hollen konuya ilişkin bir mülakatta “yasa tasarısı için bazı seçenekleri değerlendiriyoruz. 50 Demokratın her birinin oyunu almak gerekiyor. Hata şansı yok” şeklinde konuştu.

Hazine Bakanlığı vergi planının detaylarını henüz sunmadı ancak ismini vermeyen Demokrat bir yetkili, kongre personelinin bazı maddelerde politika açısından ‘ince ayar’ yaptığını belirtti.

Biden’in kurumlar vergisini yüzde 21’den yüzde 28’e yükseltme önerisine bazı Demokratlar muhalefet etmiş, Demokrat Senatör Joe Mancini yüzde 25’i tercih edeceklerini belirtmişti.

En son İçerik

Dolar/TL faiz kararı sonrası yatay

Dolar/TL, Fed'in değişen tahminleriyle ciddi bir yükseliş kaydederken Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın perşembe günkü faiz…

İstanbul’un en değerli 10 mahallesi

İstanbul'un ortalama konut metrekare satış fiyatlarının en yüksek olduğu mahalleler sıralandı. İstanbul'un en değerli mahalleleri…

Euro Bölgesi’nde TÜFE Mayıs’ta yüzde 2 arttı

Euro Bölgesi’nde TÜFE Mayıs’ta tahminlere paralel olarak yüzde 2’ye yükseldi. Enerji fiyatlarındaki sert yükseliş ve…

Erdoğan: Biden’a F-35 ve S-400’de farklı bir adım beklemeyin dedim

Biden ile görüşmesine değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye olarak gerek F-35 gerekse S-400 konusunda…

Küresel piyasalarda Fed’in şahin tahminleri satış getirdi

Küresel piyasalarda Fed'in şahin öngörüleri riskli varlıklarda satış baskısı yarattı. Fed’in tahminleri aracılığıyla daha şahin…

Özel sektörün yurtdışı borcu Nisan’da geriledi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre Nisan sonu itibarıyla, özel sektörün yurt dışından sağladığı toplam…