Kategoriler: Kripto Para

Kripto para piyasasında zor günler

Tüm kripto para piyasası kan kaybediyor ve yalnızca son 24 saatte kayıplar 180 milyar doları aştı. Ancak Bitcoin (BTC)’in hakimiyeti artmaya devam ediyor. Ayılar, fiyatlar hala kanarken kripto para piyasasında ücretlerini almaya devam ediyor. Dünün zirvesinden bu yana toplam piyasa değerindeki kayıplar 180 milyar doları aştı. Bununla birlikte son birkaç gün boyunca, Bitcoin’in hakimiyetinin -BTC’nin piyasadaki payını izleyen endeks- artmakta olduğunu ve şimdi neredeyse %46,1’de oturduğunu belirtmekte fayda var.

Bitcoin fiyatı 35.000 doların altına daldı

Dün, Bitcoin fiyatı toparlanmanın eşiğindeydi. Tam olarak BTC, 38.200 dolara gün içi en yüksek seviyeye ulaştı. Ancak, ayılar hareketi durdurdu ve fiyatı aşağı çekmeye başladı. Bugün BTC, yaklaşık 33.821 dolarlık günlük en düşük seviyeye düştü ve bu yazı yazılırken Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %7 düştü. Biraz uzaktan bakmak resmi daha da kötüleştiriyor. Geçtiğimiz yedi gün içinde, kripto para birimi Çarşamba günü erken saatlerde 30.000 dolara düştükten sonra neredeyse %25 değer kaybetti.

Ancak bu olumsuz ortamda Bitcoin boğalarının gümüş astarı, pazar hakimiyetinin artmasıdır. Toplam piyasa değeri yaklaşık 180 milyar dolar azaldı, ancak BTC’nin hakimiyeti neredeyse %46’ya yükseldi. Bu da lider kripto para biriminin altcoin’lere kıyasla çok daha iyi toparlandığının bir işaretidir. Yazım sırasında piyasadaki birçok altcoin projesi kan ağlıyor ve ciddi kayıplarla işlem görüyor.

Altcoin’ler için zor günler lider altcoin ETH 2.000 doların altına kaydı

Altcoin’ler bugün kötü bir görünüme sahip ve bazıları kritik seviyelerin altına daldı. Tüm pazar tamamen kırmızıya boyandı. Ethereum şu anda günde yaklaşık %14’lük kayıpla 2.000 dolar sınırında işlem görüyor. Ancak lider altcoin, kısa süre önce 2.370 dolar seviyelerinden 2.000 doların altına kaydı ve sonra toparlandı. Binance Coin (BNB) %18, Cardano (ADA)  yaklaşık %14,6’lık kayıplarla işlem görüyor. Ripple (XRP)’da ciddi kayıplar veren kripto paralar arasında yer alıyor. XRP 0,95 dolar seviyelerinden 0,77 dolara kadar düştü. Yazım sırasında XRP, yüzde 15’lik zararla işlem görüyor.

Piyasa değerine göre en iyi 100 kripto para biriminden tek dikkate değer kazanç sağlayanlar: XinFin Network (%10), Shiba Inu  (SHIB) (%12), Theta ve Theta Fuel’dir ve her ikisi de %3 artış gösteriyor. Piyasadaki diğer kripto paralar ise şu anda kanıyor. Bu piyasa çöküşü, Çin yasaklama haberlerinin ardından geldi. Devlet Konseyi, yetkililerin Bitcoin madenciliği ve ticaretine baskı yapması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

En son İçerik

Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas oldu

Geçtiğimiz günlerde projelerinden ilk kez Finans ve Ticaret'e bahseden Burak Elmas, Galatasaray'ın 38. başkanı oldu.…

“Türkiye, dünyada en çok mülteci barındıran ülke konumunda”

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonunca "20 Haziran Dünya Mülteci Günü" etkinliğinde konuşan Milli Eğitim Bakanlığı…

İbrahim Reisi İran’ın 8. Cumhurbaşkanı seçildi

İran'da 18 Haziran tarihinde yapılan 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin ilk resmi sonuçlarına göre muhafazakar aday İbrahim…

TAV’dan Kuzey Makedonya’ya yatırım kararı

TAV, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada Kuzey Makedonya’da 49,7 milyon euro yatırım yapılacağını açıkladı. TAV…

Kurulan şirket sayısı geriledi

Kurulan şirket sayısı, mayısta bir önceki aya göre yüzde 47,7 azalarak 4 bin 480, kapanan…

Günlük aşılama 1,5 milyonu aştı

Türkiye'de günlük aşılamada 17 Haziran itibariyle yeni rekor kaydedildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın verdiği verilere…