Kategoriler: DünyaGündem

Elon Musk Rusya’yı radarına aldı

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Moskova’da uzaktan katıldığı bir etkinlikte şirketinin yakında Rusya’da var olabileceğini söyledi.

Kremlin’in sponsorluğunda gerçekleşen bir öğrenci etkinliğinde konuşan Elon Musk, Rusya ve uzaydaki başarılarından övgüyle bahsederek bir gün ülkede fabrika kurabileceklerinden bahsetti.

Kremlin’in sözcüsü Dmitry Peskov’un davetiyle etkinliğe katılan Musk, 45 dakika boyunca gelen soruları cevapladı. “Tesla’nın Rusya’da varlık göstermesine çok yakın olduğumuzu düşünüyorum ve bu harika olacak” diyen Musk, bu süre zarfında dünyanın diğer kısımlarında da fabrika kurmaya çalışacaklarını söyledi.

Autostat’ın sektör araştırmasına göre, Rusya’da geçen sene 5 bin 300 kullanılmış ve 700 sıfır elektrikli araç satışı gerçekleşti. En büyük petrol üreticilerinden biri olan Rusya, elektrikli arabalar için altyapı çalışmalarını yeni başladı.

Rusya’daki yolcu arabaları içerisinde elektrikli araçların payı yüzde 0,2’den daha az. Elon Musk, buna rağmen Rusya’da çok fazla yetenek ve enerji olduğu konusunu vurgladı.

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…