Kategoriler: DünyaEkonomiFinans

Yatırımcıların portföyünde Avrupa hisseleri ‘ağırlığı’

BofA anketine göre Euro Bölgesi hisse senetleri küresel çapta en fazla talep gören hisse senetleri olurken en fazla işlem Bitcoin’de gerçekleşti. Katılımcılar en büyük kuyruk riskinin ise enflasyon olduğunu belirtti.

BofA Fon Yöneticileri Anketi’ne göre Euro Bölgesi hisse senetleri küresel çapta en fazla ağırlığı artan hisse senetleri oldu, yatırımcıların Temmuz 2012’den beri ilk kez İngiliz hisse senetlerinde uzun pozisyonda olduğu görüldü.

Micheal Hartnett öncülüğündeki stratejistler Euro Bölgesi hisse senetleri alokasyonlarının 5 puan artarak yüzde 35 endeks üstü ağırlık ile Mart 2018’den beri en yüksek seviyeye çıktığını ve yüzde 33 endeks üstü ağırlıklı gelişen ülke alokasyonlarını aştığını söyledi.

Ankete katılan yatırımcıların yüzde 35’i enflasyonun, yüzde 27’si varlık alımlarının azaltılmasının, yüzde 15’i ise varlık balonunun en büyük kuyruk riskleri olduğunu belirtti.

Yatırımcı algısının ‘boğa tutumunda’ olduğu görülürken katılımcıların yüzde 69’u trendin üzerinde büyüme ve enflasyon bekliyor.

Ankete göre katılımcıların en yüksek işlemleri yüzde 43 ile Bitcoin’de gerçekleşirken yatırımcıların yüzde 75’i Bitcoin’de ‘balon’ olduğunu düşünüyor.

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…