Kategoriler: EkonomiTürkiye

BofA’dan Halkbank ve İş Bankası değerlendirmesi

Bank of America analistleri İş Bankası’nın ilk çeyrek performansını olumlu olarak değerlendirirken Halkbank’ın sonuçlarını zayıf buldu.

Bank of America yayımladığı bir notta İş Bankası’nın ilk çeyrek performansını olumlu karşılarken, Halkbank’ın sonuçlarını zayıf buldu.

BofA analistleri, İş Bankası için tavsiyelerini nötr olarak koruduklarını ve hedef fiyatı 6,10 olarak tutmaya devam edeceklerini belirtti.

İş Bankası’nın sorunlu kredi oranının yüzde 5,3 gerilediğini ve grup iki kredilerin yüzde 11,9’a yükseldiğini belirten BofA, toplam karşılama oranının bunlara rağmen yüzde 7 seviyesinde istikrarlı olduğunu vurguladı.

Analistler Halkbank’ın karşılama oranlarının ve sermaye tamponunun benzerlerine kıyasla düşük kalmaya devam ettiğinin altını çizerek, banka için düşük performans tavsiyesini koruduklarını söyledi.

Ana gelir kaleminin eksi 17 milyon TL olarak gerçekleşmesinin kötü sonuçlarda önemli rol oynadığını belirten BofA, karşılama oranlarının tüm kredi gruplarında düşüş kaydettiğini ve brüt kredilerde provizyon oranlarının yüzde 3,2’ye çıktığını belirtti.

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…