Kategoriler: Kripto Para

Goldman Sachs’tan Bitcoin hareketi

Dev banka Goldman Sachs, firmanın dahili notuna göre resmi olarak bir kripto para birimi ticaret ekibi kurdu.

Dev bankadan kripto hizmeti

CNBC’nin haberine göre Goldman Sachs, cuma günü bankanın bilgi notunda resmi olarak bir kripto para birimi ticaret ekibi kurduğunu duyurdu. Bu not ile New York merkezli yatırım bankasının kripto para ticaretine ilk kez dahil olduğu resmen kabul edilmiş oldu.

“Kripto Para Ticaret Ekibinin Oluşumu” başlıklı not, Goldman ortağı Rajesh Venkataramani tarafından kaleme alındı.

Müşterilerimiz için kripto para birimi riskini yönetmek için merkezileştirilmiş masamız olacak firmanın kripto para birimi ticaret ekibinin oluşumunu duyurmaktan memnuniyet duyuyorum” 

“Kripto ticaret ekibi, Mathew McDermott liderliğindeki firmanın Dijital Varlıklar çabası kapsamında rapor sunacak. Global para birimleri ve gelişen piyasaların (GCEM) bir parçası olacak.”

Rajesh Venkataramani, projenin lansmanının bir parçası olarak, Bitcoin (BTC) NDF’leri (devredilemez vadeli işlemler) ve CME BTC ticaretlerini temel bazda, tamamen nakit ödeme olarak başarıyla gerçekleştirdiklerini duyurdu.

“İleriye baktığımızda, piyasadaki varlığımızı ölçülü bir şekilde de olsa genişletmeye devam ediyoruz.”

Ayrıca dev banka, müşterilerine günlük ve gün içi kripto para birimi piyasa verileri ve haberleri sunan dijital varlıklar panosunu başlattığını da duyurdu.

Bu gelişmelere rağmen Venkataramani bankanın fiziksel olarak bitcoin veya herhangi bir kripto para birimi (ethereum dahil) ticareti yapamayacağını ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde JPMorgan CEO’sundan da benzer açıklamalar gelmiş, müşterilerinin kripto varlıklara olan ilgisini bildiklerini ve işlerini kolaylaştırmak için adım atacaklarını duyurmuştu. Ancak JPMorgan CEO’su kripto varlıklara şahsi olarak mesafeli olduğunu ilan etmişti.

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…