Kategoriler: Kripto ParaŞirketler

Oyun şirketi Nexon’dan milyonluk Bitcoin yatırımı

Oyun devi Nexon, 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Tokyo merkezli video oyun üreticisi Nexon, Bitcoin satın alan halka açık son teknoloji firması oldu. 1994 yılında kurulan Nexon, online oyunlar üretmek, geliştirmek ve işletmek için hizmet veriyordu. Firma, Aralık 2011’de Tokyo Borsası’nda halka açıldı.

Nexon bugün, ortalama 58.226 dolar fiyatla yaklaşık 100 milyon dolar karşılığında 1.717 BTC aldığını açıkladı. Bitcoin’in şu anki fiyatıyla yatırım yaklaşık 93.856.714 dolar değerinde. Bu yatırım, eldeki toplam nakit ve nakit benzerlerinin %2’sinden azını temsil ediyordu. CEO Owen Mahoney, bu hareketi hissedar değerini korumak için bir adım olarak gördü:

“Bitcoin satın alımımız, hissedar değerini korumak ve nakit varlıklarımızın satın alma gücünü sürdürmek için yapılan disiplinli bir stratejiyi yansıtıyor. Mevcut ekonomik ortamda, Bitcoin’in gelecekteki yatırımlar için nakitimizin değerini korurken uzun vadeli istikrar ve likidite sağladığına inanıyoruz.”

CEO buna ek olarak, kripto para birimi ile ilgili “Henüz yaygın olarak tanınmasa bile, değerini koruyabilecek bir nakit türü.”ifadelerini de kullandı.

Nexon, kripto para birimini benimseyen tek Japon merkezli firma değil. Birçok farklı şirket, özellikle ülke 2016’da dijital varlıkları yasal para birimi olarak kabul ettikten sonra, kripto sektörüne adım attı.

BitcoinTreasuries’e göre, halka açık 35 şirket şu anda bilançolarında Bitcoin tutuyor. Bu şirketler arasında MicroStrategy, Square, Tesla da de yer alıyor.

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…