Kategoriler: BorsaDünya

Petrolde dalgalı seyir sürüyor

Petrol fiyatları, dün düşüş kaydettikten sonra salı günü Asya işlemlerinde yükseldi

Petrol fiyatları, Hindistan ve diğer ülkelerde vaka sayılarının artmasına rağmen OPEC+’ın küresel bir toparlanma beklemesiyle yükseldi.

Vadeli kontratlar, New York piyasasında pazartesi günü yüzde 0,4 düşüş kaydederek varil başına 62 doların üzerinde işlem görüyor. OPEC+ teknik komitesi 2021 için talep büyümesi tahminini yükseltirken, Hindistan, Japonra ve Brezilya’daki talep konusunda dikkatli olunması gerektiğini söylemişti.

Hindistan’ın en büyük rafineri şirketi Indian Oil Corp, benzin stokunu spot markette az görülen bir satışla elden çıkarmak isterken, diğeri rafineriler ise çalışanlarının büyük bir kısmının hastalanması ya da kaçması sonucunda planlanan bakımları erteledi.

OPEC Genel Sekreteri Muhammed Barkindo, pazartesi günü yaptığı bir açıklamada küresel ekonomide pozitif sinyaller olduğunu ama piyasalardaki kırılganlık konusunda fazladan dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Haziran vadeli Batı Teksas Petrolü, Nymex piyasasında, yüzde 0,6 yükselişle varil başına 62,28 dolar seviyesine ulaştı.

Haziran vadeli Brent petrol, Londra ICE Futures Europe piyasasında, bir önceki seansta yüzde 0,7 değer kaybettikten sonra yüzde 0,6 kazançla varil başına 66,04 dolardan işlem görüyor.

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…