Kategoriler: BorsaDünya

Petrol stok baskısıyla düştü

Petrol fiyatları, artan stoklar ve dünyada yeniden yükselişe geçen koronavirüs salgının yarattığı endişelerle düştü

Petrol, ABD stoklarındaki yükseliş ve yatırımcıların küresel talepte eşitsiz bir toparlanma yaşanacağına dair endişeleriyle düştü.

Açıklanan resmi verilere göre, ABD’deki ham petrol stokların son bir ayda ilk defa yükselirken, Batı Teksas Petrolü çarşamba günkü düşüşten sonra yüzde 0,5 daha düşüş kaydetti.

Petrol, aşılama çalışmalarının başlamasıyla beraber bu sene yüzde 25’ten fazla yükselirken, OPEC ülkeleri Mayıs ayından itibaren üretim kesintilerini azaltmaya başlayacak.

Haziran vadeli Batı Teksas Petrolü, Nymex piyasasında, yüzde 0,5 düşüşle varil başına 61,07 dolar civarında işlem görüyor.

Haziran vadeli Brent petrol, Londra ICE Futures Europe piyasasında, yüzde 0,4 düşüşle varil başına 65,06 dolar seviyesinde bulunuyor.

Dünyanın en büyük üçüncü petrol ihrcatçısı Hindistan’da koronavirüs vakalarının artması petrol talebinin azalacağına dair endişeleri de beraberinde getirdi.

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…