Kategoriler: Kripto Para

JPMorgan’dan Bitcoin fiyat uyarısı

En büyük ABD bankası JPMorgan, Bitcoin (BTC)’in azalan ivmesinin gelecekteki rallileri engelleyebileceğini iddia ediyor. JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou’a göre, 60.000 doların artık Bitcoin boğaları için “yap ya da öl” seviyesidir.

JPMorgan stratejisti: Bitcoin (BTC)’in azalan ivmesi gelecekteki rallileri engelleyebilir

JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, azalan ivmenin Bitcoin rallisinin sonuna işaret edebileceğini belirtiyor. Nikolaos Panigirtzoglou, 60.000 doların artık Bitcoin boğaları için yap ya da öl seviyesi olduğuna ikna olmuş durumda. Coinbase’in doğrudan listelendiği gün olan 14 Nisan’da lider kripto para yaklaşık 65.000 dolara yükseldi.

Ancak BTC, 18 Nisan’da şaşırtıcı bir şekilde 51.000 dolara kadar düştü. Yaklaşık 11 milyar dolar değerindeki kripto para vadeli işlemleri piyasa çöküşü sırasında tasfiye edildi. Önde gelen JPMorgan stratejisti, momentum sinyallerinin yok oluşundan sonra BTC’nin çok aylık bir düşüş yaşamasını bekliyor. Nikolaos Panigirtzoglou konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

“Geçtiğimiz birkaç gün içinde Bitcoin vadeli işlem piyasaları, geçen şubat ayının ortasına, geçen ocak ayının ortasına veya geçen kasım ayının sonuna benzer şekilde sert bir tasfiye yaşadı. Momentum sinyalleri, hala yüksek seviyelerine rağmen, buradan birkaç ay boyunca doğal olarak azalacak.”

Nikolaos Panigirtzoglou: Düşen kurumsal akışlar nedeniyle bu sefer farklı olacak

Bitcoin, geçtiğimiz birkaç ay içinde meydana gelen benzer düzeltmelerden sonra hızla geri dönmeyi başarsa da Nikolaos Panigirtzoglou, düşen kurumsal akışlar nedeniyle bu sefer durumun böyle olacağını düşünmüyor. Nikolaos Panigirtzoglou konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

“Mevcut durumda bu önceki bölümlerin bir tekrarını görüp görmeyeceğimizi konjonktür belirleyecek.”

Bununla birlikte Hedge fonu efsanesi Bill Miller, Bitcoin’in “yükseldiğini” iddia etti ve son zamanlarda giderek artan balon görüşlerini reddetti.

En son İçerik

Müsilaj

Marmara’daki kirliliği görünce yıllar öncesine gittim. Çocukluğum anneme, babama denize gitmek için yalvarmakla geçerdi. Ya…

Müsilajın Marmara Denizi’nde balıkçılığa etkisi

Uzmanlara göre geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) Marmara Denizi'ndeki balıkçılığı hem…

Microsoft, Windows 10’a desteği sonlandıracağı tarihi açıkladı

Microsoft’un 6 yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 işletim sistemine sunduğu yazılım ve güvenlik güncellemesi…

Dünya’da çevreyi en çok kirleten 10 şirket

Karbondioksit yaratma yüzdelerine göre çevreyi en çok kirleten 10 şirket belli oldu. The Carbon Majors…

Gübre fiyatlarındaki artış son 1 yılda yüzde 100’ü aştı

Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın aktardığı habere göre son 1 yılda çiftçinin en çok kullandığı kimyasal…

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Bloomberg HT'nin aktardığı habere göre Rusya Merkez Bankası piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini yüzde 5,50…