Kategoriler: Gündemİş Dünyası

Kamala Harris’in evine Türk iş insanı Muhsin Bayrak talip oldu

ABD Başkan Yardımcısı seçilmesinin ardından resmî konuta taşınma hazırlıkları yapan Kamala Harris başkent Washington’daki lüks konutunu 2 milyon dolara satışa çıkarmıştı. Harris’in bu lüks konutuna Türk iş insanı AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak talip.

Türkiye ve başta Yunanistan olmak üzere İtalya, Almanya, İngiltere ve İspanya’da enerji, inşaat, turizm ve kozmetik alanında yatırımları bulunan Muhsin Bayrak, gayrimenkul yatırımlarında birlikte çalıştığı ABD’deki brokerlara mutlaka satın alın talimatını hemen vermiş.

Bayrak’ın brokerları Harris’in brokerları ile pazarlıklara başlamış. Bayrak’ın Harris’in rezidansını satın almakta kararlı olduğunu söyleniyor.

Bugüne kadar Türkiye’de irili ufaklı 200’ün üzerinde inşaat projesi tamamlayan Yunanistan’da çok sayıda inşaat projesinin yanı sıra Atina Marinası’nı inşaa eden Muhsin Bayrak’ın yine Yunanistan’da bir de elektrik santrali bulunuyor.

Son olarak Bodrum Türkbükü’nde 100 milyon dolarlık yatırımla dünyaca ünlü Türk mimar Barbaros Sağdıç tarafından tasarlanan ve 28 malikaneden oluşan Madnasa Türkbükü projesine start veren Bayrak, yerli ve milli kripto para borsası ABStoks’u da önümüzdeki günlerde faaliyete geçirmeye hazırlanıyor.

En son İçerik

Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas oldu

Geçtiğimiz günlerde projelerinden ilk kez Finans ve Ticaret'e bahseden Burak Elmas, Galatasaray'ın 38. başkanı oldu.…

“Türkiye, dünyada en çok mülteci barındıran ülke konumunda”

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonunca "20 Haziran Dünya Mülteci Günü" etkinliğinde konuşan Milli Eğitim Bakanlığı…

İbrahim Reisi İran’ın 8. Cumhurbaşkanı seçildi

İran'da 18 Haziran tarihinde yapılan 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin ilk resmi sonuçlarına göre muhafazakar aday İbrahim…

TAV’dan Kuzey Makedonya’ya yatırım kararı

TAV, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada Kuzey Makedonya’da 49,7 milyon euro yatırım yapılacağını açıkladı. TAV…

Kurulan şirket sayısı geriledi

Kurulan şirket sayısı, mayısta bir önceki aya göre yüzde 47,7 azalarak 4 bin 480, kapanan…

Günlük aşılama 1,5 milyonu aştı

Türkiye'de günlük aşılamada 17 Haziran itibariyle yeni rekor kaydedildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın verdiği verilere…