İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Moody’s Theresa May’in istifası sonrası Brexit sürecine dair açıklamalar yaptı

Moody’s, Başbakan Theresa May’in istifasının, Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden (AB) bir anlaşma olmadan çıkma olasılığını artırdığını açıkladı.

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Moodys, Birleşik Krallık Başbakanı Theresa Mayin 7 Harizan tarihinde görevinden istifa edeceğini duyurması ardından yaptığı açıklamada, Mayden sonra göreve gelecek kişinin görevine düşük kredi notuyla başlayacağı belirtildi.

DHA’nın haberine göre; Moody’s Kıdemli Başkan Yardımcısı Sarah Carlson, Mayin 7 Harizanda görevi bırakacağını açıklaması Brexit hakkındaki belirsizlikleri artırıyor dedi.

Carlson, Brexit konusundaki belirsizliklerin artmasının ülkenin kredi notunu düşüreceğini ve yatırımlar ile ekonomik büyümede olumsuz etkisi olacağını söyledi ve Başbakan’ın istifası anlaşmasız bir Brexit olasılığını yükseltiyor ve bu durum hem Birleşik Krallıkı hem de ülkenin gereksinimlerini etkileyecektir dedi.

May yaptığı açıklamada, hem ülkenin başbakanlığından hem de Muhafazarak Parti liderliğinden 7 Haziranda ayrılacağını söylemiş ve Muhafazakar Parti yeni bir lider seçene dek görevine devam edeceğini eklemişti.

Kaynak:Bigpara

Mission News Theme by Compete Themes.