İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

DOF Robotics Ar-Ge merkezi oldu

Mertcan:”Katma değeri yüksek yerli yazılımı dünyaya ihraç ediyoruz

Yüzde 100 yerli Ar-Ge ile Avrupa, Asya ve Amerika ülkelerine Türk teknolojisini satan DOF Robotics, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere göre Ar-Ge merkezi oldu.

Geliştirdiği robot teknolojileriyle başta Amerika, Çin ve Avrupa ülkelerine yüksek katma değerli teknolojik ürünler ihraç eden ülkemizin, bu alandaki öncü markası DOF Robotics, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi olarak belirlendi. Otomotiv sektöründen gıda sektörüne kadar bütün sektörlerden şirketlerin bulunduğu listede DOF Robotics Makine ve Teçhizat İmalatı kategorisinde bir elemeden geçirildi.

“Katma değeri yüksek ürünler üretiyoruz”

Teknoloji ve insan kaynaklarına yapılan yatırımların, teknolojik gelişmişlik, yüksek rekabet gücü ve refah seviyesi gibi kriterlerin dikkate alınarak hazırlandığını belirten DOF Robotics Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan; ”Ar-Ge merkezi olarak yaptığımız argeler sonucunda katma değeri yüksek ürünler üretiyor ve dünyanın en büyük pazarlarına ihraç ediyoruz. Ölçeklenebilir zaman dilimlerinde yeni ürünlerimizin prototiplenmesi sonucunda pazara yeni ürünler sunuyoruz. Yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmaları ile kendi patentli ürünlerimizi üretiyor ve yıl içerisinde katıldığımız uluslararası fuarlarda sergiliyoruz. Tüm yazılım ve üretimleri şirket bünyemizde ve yerli kaynaklarla gerçekleştiriyoruz.” açıklamasını yaptı.

Robotik Ar-Ge’sine büyük farklılık

DOF Robotics, ürünlerini sürekli ürün geliştirme ve iyileştirme süreçlerine tabii tutarak ürünlerini fikir üretme, eleme, geliştirme, test, iş analizi, teknik uygulama ve son olarak satışa sunma evrelerinden geçiriyor. Şirket olarak robotik Ar-Ge’sine büyük yatırım yaptıklarının altını çizen Mertcan, Ar-Ge ve inovasyonun günümüzde vazgeçilmez unsurlardan biri haline geldiğini söyledi.

DOF Robotics Hakkında:

Eğlence simülatörleri ve hareket robotları üzerinde çalışan DOF Robotics, sadece Türkiye’nin değil Avrupa, Asya ve Amerika Kıtalarının en hızlı, dinamik ve adrenalin derecesi yüksek eğlence simülatörlerini üretiyor. Firmanın, dünya çapında edindiği tecrübe ve kuvvetli mühendislik altyapısı, türünün en iyi eğlence simülatörlerinin üretimini yapmasına olanak sağlıyor. Universal Studios,Marvel gibi dünyaca ünlü firmalar ile ortak projeler yapan DOF Robotics, IAAPA üyesi olup, Global Exhibitorunvanı ile birliğin dünya çapındaki bütün fuarlarına katılıyor. Eğlence sektörünün en prestijli ödülü olan IAAPA Brass Ring Award, Golden Pony ve Shining Stars gibi Uluslararası arena da yüksek prestijli ödülleri sektörün köklü firmalarını geride bırakarak toplamaya devam ediyor. Ayrıca birçok sektörde yerini alan DOF Robotics, Eğlence Parkı, Tema Park ve bunlar gibi eğlence alanlarına projeler üreterek simülasyon sistemlerinin geliştirilmesine de öncülük ediyor. Özellikle ABD ve Çin ticari faaliyetinin en yoğun olduğu pazarlardır.


http://dof.com.tr/index.html
Mission News Theme by Compete Themes.