İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yerli otomobil üretiminde dev adım

Ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak ve Türkiye’nin üretim üssü haline gelmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren MÜSİAD “Yerli ve Milli Otomobil Üretimi” konusunda önemli bir çalışmaya imza attı. MÜSİAD üyesi 20 iş insanın ortak girişimiyle Kocaeli’de otomobil, traktör ve iş makinelerinin test edilmesi amacıyla TESTTÜRK AŞ. kuruldu.

MÜSİAD üyesi 20 iş insanın ortak girişimiyle Kocaeli’de otomobil, traktör ve iş makinelerinin test edilmesi amacıyla TESTTÜRK AŞ. kuruldu. “KOSGEB İş Birliği Güç Birliği Destek Programı” kapsamında 2016 yılında, yüzde 100 yerli ve milli sermaye ile temelleri atılan şirket, 2018 yılından itibaren T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından teknik servis olarak atanmış yetkili kurum olarak çalışmalarını sürdürüyor.

1500 m2’si kapalı 400 m2’si açık alandan oluşan test merkezlerinde faaliyetlerini sürdüren ve son bir yıllık süre zarfında 150’den fazla test ve raporlama hizmetine imza atan TESTTÜRK AŞ, otomotiv alanındaki çalışmaların haricinde savunma sanayi ve demiryolu sanayinde de müşterilerine test hizmeti veriyor.

Hedef: Savunma ve Uzay Sanayii Alanlarında Açığı Kapatmak

2016 yılından itibaren yaptığı hamleler ve gerçekleştirdiği çalışmalar ile 10 milyon TL ‘nin ülkemiz sınırları içerisinde kalmasını sağlayan TESTTÜRK AŞ,2023 yılına kadar gerçekleştireceği 100 milyon TL’lik yatırım ile birlikte, Savunma ve Uzay Sanayii alanında ülke çapında önemli bir açığı kapatmayı hedefliyor.

RESMİ AÇILIŞ 22 MART’TA

Testturk AŞ. Otomotiv Test Laboratuvarı, Avrupa Birliği standartları kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri eşliğinde ülkemizde ilk defa AEBS testini gerçekleştiren firma olarak da öne çıkıyor.

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan laboratuvarın 22 Mart Cuma günü resmi açılışı gerçekleştirilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank* ve Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla düzenlenecek açılış töreninde, siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Mission News Theme by Compete Themes.