İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bursa’da konkordato ilan eden yeni firmalar

Bursa’da konkordato ilan edenlere aralarında inşaat, tekstil ve otomotiv yan sanayi sektöründen önemli firmaların da olduğu yenileri eklendi. 

Konkordato, şirketlerin borçlarının yeniden yapılandırılması için başvurdukları hukuki bir yöntem. Mali durumu bozulmuş olan borçlunun, borçlarını belli bir oranda ve vadede ödemesine ilişkin alacaklıları ile yaptığı ve mahkemece onaylanan bir anlaşma niteliği taşıyor. Konkordato ilan eden firmalar için başvurusu kabul edilen şirketlerde alacaklılar haciz işlemi yapamıyor, bankalar kredilerini isteyemiyor, bu dönemde bankalara ne ana para ne de faiz ödeniyor, ipotekler satışa çıkarılamıyor yani devlet geçici koruma sağlamış oluyor.

Türkiye genelinde ve Bursa’da Ağustos ayından itibaren çok sayıda firma konkordato ilan etti. Bursa’da daha önce konkordato ilan eden Sed Yol İnşaat, Miray Tünel Yapı İnşaat, Pelori Perde, Cüneyt Güzelbakan, Bosse Mobilya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Cappor Mobilya Aksesuarları, Can Grup Mobilya Aksesuarları, NDY Akaryakıt, Adek Mobilya ve Erteks Tekstil’e yenileri eklendi.

Bunların arasında Bursa’nın önemli firmaları Umi İnşaat, Saydam Tekstil ve Destek Otomotiv de var. İşte Bursa’da yeni konkordato ilan eden firmalar:

-Destek Otomotiv Yan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

– U.M.İ İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

– Saydam Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi.

– Altıniş Proje Müşavirlik İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi

– Tetra Mimarlık Hafriyat Yapı Malzemeleri İnşaat Limited Şirketi

– El Emeği İnşaat İç Mimarlık Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

Kaynak:ekonomigazetesi.com

Mission News Theme by Compete Themes.