İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’de ilk kez, “Sağlık Hizmetleri Temizlik Forumu” İstanbul’da düzenleniyor

Türkiye’nin tek endüstriyel temizlik sektörü fuarı INTERCLEAN İstanbul, ülkemizde ilk defa yapılacak “Sağlık Hizmetleri Temizlik Forumu”na ev sahipliği yapacak. Dünya genelinde her yıl 1.7 milyon kişi hastane enfeksiyonlarına yakalanıyor ve sadece ABD’de yaklaşık 100 bin kişi enfeksiyon kaynaklı rahatsızlıklardan dolayı hayatını kaybediyor.

Her yıl 1.7 milyon kişinin yakalandığı hastane enfeksiyonları, dünya genelinde hem ölümlere neden olan hem de tedavi süreçlerine ek ve yüksek maliyetler getiren önemli bir sorun. ‘Hastane enfeksiyonu tedavisi, her bir hasta için ana hastalığın tedavisi dışında yaklaşık 1500 dolar ilave yük getiriyor. Hastane enfeksiyonlarını en aza indirmenin yolu, sağlık sektörünün temizlik ve hijyen konularında bilinçlendirilmesi, bu alanda eğitimli personelin yetiştirilmesi ve kişisel hijyene özen gösterilmesinden geçiyor. Öyle ki, ellerin 15 saniye yerine 30 saniye süre ile yıkanması, hastalık oluşumu riskini 10 kata kadar azaltıyor.

Endüstriyel temizlik dünyası ile sağlık alanı arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan Sağlık Hizmetleri Temizlik Forumu, 10 Ocak 2019 saat 10:00’da İstanbul Kongre Merkezi’nde Türkiye’den ve dünyadan uzman konuşmacıların katılımı ile düzenleniyor. Türkiye’nin tek endüstriyel temizlik fuarı INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri ve Hizmetleri Fuarı ve Konferansı kapsamında düzenlenen EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika) “Sağlık Hizmetleri Temizlik Forumu”, Türkiye’de ilk kez düzenleniyor.

SAĞLIK HİZMETLERİ TEMİZLİK FORUMU’NA DÜNYADAN UZMANLAR KATILIYOR…

‘Sağlık Ekonomisi’, ‘Hastane Temizliğinde Yeni Konseptler’, ‘Sektörel Eğitimler ve Uygulamalar’ ve ‘Uygulamalı Gösterim ve Workshop’lar’ın yapılacağı Forum’da İsviçre Cenevre Üniversitesi Hastanesi’nden Prof. Didier Pittet ve Cenevre Üniversitesi Hastanesi Hasta Güvenliği Merkezi’den Ermira Tartari, Suudi Arabistan KSAU-HS’den Pediyatrik Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Doç. Hannan Balkhy ve Abu Dabii’den Enfeksiyon Kontrol Uzmanı Elias Tannous, ana konuşmacı olarak yer alacak.

70 ÜLKEDEN 4.500 PROFESYONEL ZİYARETÇİ VE 40 ÜLKEDEN 150 MARKA KATILACAK…

Endüstriyel Temizlik Sektörü’nün Avrasya’daki buluşma noktası, INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri ve Hizmetleri Fuarı ve Konferansı, 10-12 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Endüstriyel temizlik makineleri, deterjanlar, temizlik ekipmanları, banyo ve diğer servisler, fuar bünyesinde öne çıkan beş kategori. Fuara, 70 ülkeden 4.500 profesyonel ziyaretçi ve 40 ülkeden 150 markanın katılımı planlanıyor.

Tesis Hizmetleri Yönetimi İş Adamları Derneği TESHİAD desteği ve Amsterdam RAI ile UBM NTSR’nin uluslararası gücü ile düzenlenen INTERCLEAN İstanbul fuarının ziyaretçi profilini ise AVM’ler, özel okullar, belediyeler, restoranlar, perakende mağazaları, bankalar, kamu kurumları, fast-food restoranları, inşaat firmaları, özel hastaneler, oteller, gıda üreticileri, sanayi firmaları, lojistik depoları, zemin kaplama firmaları, holdingler, site yönetim firmaları ve spor salonu zincirleri oluşturuyor.

TÜRKİYE’DE ALTI MİLYON KİŞİNİN GEÇİM KAYNAĞI Doğu ve Batı’yı birbirine bağlayan stratejik konumu ve güçlü ekonomisi ile Türkiye, endüstriyel temizlik sektöründe yıllık ortalama 22 milyar dolar pazar payına sahip ve Ortadoğu’da çok önemli bir noktada. Üstelik 2020 yılında bu rakamın 80 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Sektör yaklaşık 5.000 firma ile kamu binaları da dahil edildiğinde 1.3 milyon kişiyi istihdam ediyor. Buna aileler de dahil edildiğinde ortalama 6 milyon kişinin geçim kaynağı ve ülke ekonomisine yılda ortalama 14 milyar Avro katkı sağlıyor.

Mission News Theme by Compete Themes.