İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Bakü İletişim Forumu’nda

Azerbaycan Halkla İlişkiler Uzmanları Derneği (APRA), Bakü PR Okulu, Alibayov İletişim ve Danışmanlık ve PROAKTIV şirketlerinin iş birliğiyle ilk kez düzenlenen Türk devletlerinin PR uzmanları 1. Bakü Forumu 26 Ocak 2019’da Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak. TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş da 1. Bakü Forumu’na Türkiye’yi temsilen katılarak bir konuşma yapacak. Türk dili konuşan toplumlar arası kültürel işbirliği ve dayanışmanın artırılmasının yanı sıra, iletişimcilerin demokratik değerlerin geliştirilmesi ve sürdürülebilir kalkınmanın sağlanmasındaki stratejik rollerini gündeme getirecek olan Karakaş, ilgili ülkeler arası sektörel iş birliğinin geliştirilmesine ilişkin çalışmalara da katkıda bulunacak.

Foruma, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) Başkanı Svetlana Stavreva, Eski IPRA Başkanı Ceyda Aydede ile Türk dili konuşan ülkelerin akademi dünyası ve özel sektörden halka ilişkiler temsilcileri katılacak.

1.Bakü Forumu, Türk dili konuşan devletlerin entegrasyonuna yönelik etkinliği destekleyen ve bu ülkelerdeki halkla ilişkiler uzmanlarının işbirliği yollarını tartışmak amacıyla toplanan bölgesel bir kongre olacak. Forum, Türk dili konuşan ülkelerin halkla ilişkiler uzmanlarını bir araya getirmesi ve halkla ilişkiler alanındaki karşılıklı işbirliğinin genişletilmesinin yanı sıra halkla ilişkiler uygulamalarında yeni eğilimlerin ve fikirlerin sunulmasını amaçlıyor. Foruma Azerbaycan, Türkiye, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve diğer ülkelerin kamu ve özel sektörlerini temsil eden halkla ilişkiler uzmanları katılacak. Ayrıca, bu ülkelerin temsilcileriyle iş ilişkileri kurmak isteyen işletme sahipleri ve yöneticileri de katılabildiği Forumun geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.

Mission News Theme by Compete Themes.