İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Paperworld 2019’un gözdesi yine Türkiye olacak

Dünyanın en büyük kağıt, kırtasiye ve ofis malzemeleri Messe Frankfurt Paperworld fuarının en dikkat çeken katılımcı ülkesi bu yıl da Türkiye olacak.Hazırlıklarını hızlandıran Türkiye, geçtiğimiz yıl 44 firma ile fuara katılırken, bu yıl 26-29 Ocak tarihleri arasında yapılacak fuarda 41’i TÜKİD üyesi 68 firmayla yerini alacak.Türk stantlarının hiç boş kalmadığını belirten TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “Türkiye, kaliteli ve özgün tasarımlarıyla Avrupa’nın vazgeçilmezi” dedi.


TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil

26-29 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak dünyanın en büyük kağıt, kırtasiye ve ofis malzemeleri fuarı olarak kabul edilen Messe Frankfurt Paperworld için hazırlıklar hızlandı. Bu yıl ‘Yeni Salon Konsepti’ ile kırtasiye segmentinde geniş bir ürün yelpazesi sunacak fuarda tebrik kartları, küçük deri ürünleri, aksesuarlar, peçeteler, masa dekorasyonu, parti ürünleri, lisanslar ve tasarımlar ile ambalaj ve kutlama ürünleri Salon 5.1 ve 6.1’den Hall 3.1’e taşınacak. Bu, ticari ziyaretçilerin aynı sergi salonunda kırtasiye ticareti için tüm yaşam tarzı ürünleri bulabileceği anlamına geliyor. Bu yenilikle amaçlarının ziyaretçilere fuardaki ürün yelpazesi hakkında daha geniş ve pazar odaklı bir bakış açısı sunmak olduğunu belirten Paperworld Direktörü Michael Reichhold, fuarın son yıllardaki şeffaf düzeninde başarılı bir grafik izlediklerini söyledi. Yeni katılımcılara daha fazla yer açmak istediklerini anlatan Reichhold, “Yeniden yapılanma, yeni fikirler için belirleyici olan ve değerli iş bağlantılarıyla sonuçlanan yeni perspektifler açıyor” dedi.

68 Türk firma katılacak

Geçtiğimiz yıl 44 Türk firması fuarda yerini alırken,bu yıl 41’i Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) üyesi toplamda 68 Türk firması yeni ürünlerini tanıtacak. 2018’de Türk şirketlerinin stantlarının hiç boşkalmadığını söyleyen TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “Bu yıl geçen yılı dageçeceğiz” dedi.

Türkiye, Avrupa’nın vazgeçilmezi

Türk firmalarının kırtasiye sektöründeki anaürünlerin neredeyse tamamının imalatını yaparak dünya pazarına avantajlıfiyatlarla sunduğunu da anlatan Şendil, bugün kırtasiye bazında 15 milyon euroihracat yapan firmalar olduğunun bilgisini verdi.Geçtiğimiz yıllarda başta Çinolmak üzere özellikle Uzakdoğulu üreticilerin yarattığı rekabete ve ekonomiksıkıntılara rağmen Türk firmalarının fuara ilgi gösterdiğini belirten Şendil, Türkkırtasiye sektörünün yeni teknolojilere yaptığı yatırımlar, kaliteli ve özgüntasarımlara verdiği önem sayesinde Avrupa’nın vazgeçilmezi haline geldiğinibelirtti. Şendil, “Her zaman ihracatta güçlü olduğumuzun mesajını verdik”dedi. 

Mission News Theme by Compete Themes.