İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erdoğan : Hazırlıklarımız Fırat’ın doğusuna harekat bir kaç güne başlayacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Sıra Fırat’ın doğusundaki terör öbeklerini dağıtma kararımızı hayata geçirmeye geldi. Münbiç’te hala netice alamadık. Şimdi açıklama yaptı Sayın Başkan, diyor ki ’30 günde bunların tamamını temizleyeceğiz.’ Göreceğiz. Temenni ederiz ki temizlesinler. Fırat’ın doğusunu terör örgütlerinden temizlemek için harekatımız birkaç gün içinde başlayacak” dedi.

TEMENNİ EDERİZ Kİ TEMİZLESİNLER

Münbiç’te hala netice alamadık. Şimdi açıklama yaptı Sayın Başkan, diyor ki ’30 günde bunların tamamını temizleyeceğiz.’ Göreceğiz. Temenni ederiz ki temizlesinler.

Bakın ne zaman Suriye’de sahaya indik işte o zaman işin gidişatı değişti. Bir gece ansızın indik ve ondan sonra iş lehimize döndü. İdlib’te büyük bir insani krizin önünü kestik. 20 bin TIR’ı aşkın Suriye’nin Kuzeyindeki teröristlere stratejik ortağımız silah araç gereç gönderdi. Türkiye bir göçebe devleti değil. DEAŞ bahanesiyle ülkemizin sınırları kuşatılınca Amerikalılara ifade ettik.

OPERASYON BİRKAÇ GÜN İÇİNDE

Fırat’ın doğusu ile ikazlarımızı yaparken hazırlıklarımızı da tamamladık. Fırat’ın doğusunu bölücü terör örgütünden temizlemek için yapacağımız hareketın birkaç güne başlayacağını ifade ediyoruz. Hedefimiz asla Amerikan askerleri değil. Bölgede faaliyet gösteren terör unsurlarıdır.  Münbiç Araplara ait olduğu  halde terör örgütleri faaliyet gösteriyor. Ülkemizde bulunan yaklaşık 4 milyon Suriyelinin kendi evlerine dönüşlerini ancak bu şekilde mümkün kılabiliriz. Biz ülkemize ve milletimize tuzak kuranlarla değil, dostluk gösterenlerle yol yürümeye devam edeceğiz.”

Mission News Theme by Compete Themes.