İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

100 trilyon dolarlık ekosisteme giriş

Sabancı Holding bünyesinde 43 yıldır teknoloji çözümleri üreten Bimsa, bundan böyle yoluna SabancıDx ismi ile devam edecek. Grup, SabancıDx ile 100 trilyon doları bulan dijital ekosisteme girecek.

Sabancı Holding’in “Yeni Neslin Sabancı’sı” felsefesi ile başlattığı dijital dönüşüm sürecinde Bimsa’nın yerine kurulan SabancıDx’in tanıtım toplantısı Sabancı Center’da gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, SabancıDx’in misyonunun, sadece Sabancı Topluluğu’na değil, yarının dünyasında daha güçlü bir Türkiye için kılavuzluk etmek olduğunu söyledi.

“Lider olmak, dönüşüme de liderlik etmeyi gerektirir. SabancıDx ile bu sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz” diyen Göçmen, SabancıDx’in teknolojiye dayalı, yüksek katma değerli ürün ve hizmet üretimine katkı sağlayacağını vurguladı.

MERKEZ ÜSSÜ DİJİTAL KAMPÜS OLACAK

Sabancı Topluluğu’nun 40 yılı aşkın süredir teknoloji alanında yatırım yaptığını ve bugüne kadar 1.2 milyar dolar toplam iş hacmi ile 5 milyar dolarlık katma değer yarattıklarını belriten Göçmen, “Yeni dönemde kendi üretimimiz olan yazılım sayısını kısa zamanda iki katına çıkaracağız. Aynı zamanda 2019 yılı itibariyle de yazılım ihracatına başlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Göçmen şöyle devam etti, “SabancıDx’in faaliyetleri yeni kuracağımız ‘Dijital Kampüs’ümüzden yönetilecek. Bu alanda da üniversite-sanayi işbirliklerini çok önemsiyoruz. Sabancı Üniversitesi EDU ile İleri Veri Analitiği Akademisi ile başladığımız yolculuk, SabancıDx ile ivme kazanarak devam edecek. Ek olarak, BAV Lab ve MIT Media Lab gibi bu konuda dünyanın en önde gelen merkezlerinden biriyle de yakın çalışacağız.”

“100 trilyon dolarlık ekosisteme giriyoruz”

Sabancı Holding CEO’su Göçmen, SabancıDx’in gelecek 10 yılda dünyada 100 trilyon dolara ulaşması öngörülen dijital ekosisteme girerek sektör spesifik küresel markalar oluşturmasını hedeflediklerini kaydetti.

Göçmen, “Türkiye’nin bugününe olduğu gibi, yarınına da duyduğumuz güçlü güven ve inanç ile yaptığımız bu yatırım ile ülkemizin ve Sabancı Topluluğu’nun yarının dünyasında daha da güçlü ve rekabetçi olmasını sağlayacağız.” dedi.

Mission News Theme by Compete Themes.